Szkoła Współpracy.
Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły.

W roku szkolnym 2013/2014 nasza szkoła przystąpiła do projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej Szkoła Współpracy. Uczniowie i rodzice kapitałem społecznym nowoczesnej szkoły. Projekt rozpoczął się w marcu 2013 roku, potrwa do końca lutego 2015 roku. Celem ogólnym projektu jest wzmocnienie współpracy pomiędzy uczniami, rodzicami i nauczycielami oraz przedstawicielami innych środowisk na terenie szkół w Polsce poprzez opracowanie, rozpowszechnienie i wdrożenie modelowych rozwiązań. W projekcie wzięły udział 1034 szkoły i przedszkola.

Przedstawicielki naszej szkoły: Izabela Duszak, Dominika Misiak, pani Elżbieta Mielnicka, pani Agnieszka Wielgolińska, pani Anna Bałon i dyrektor szkoły pani Małgorzata Pieczyńska uczestniczyły w czterech jednodniowych warsztatach w Pułtusku w celu wzmocnienia współpracy pomiędzy wszystkimi podmiotami tworzącymi społeczność szkolną. W efekcie zrealizowanych działań w szkole zostanie opracowany i wdrożony program współpracy przy czynnym zaangażowaniu uczniów, rodziców i nauczycieli. W marcu w celu uaktywnienia wszystkich podmiotów w szkole zostały zorganizowane debaty dotyczące stanu i barier rozwoju współpracy w szkole dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

Następnym etapem projektu było zorganizowanie w maju we wszystkich klasach różnego rodzaju imprez integracyjnych, w których uczestniczyli uczniowie, rodzice i nauczyciele. Ostatnim działaniem związanym z realizacją projektu będzie opracowanie do końca września 2014 r. programu współpracy przygotowanego przez wszystkie podmioty. Ma on uwzględnić propozycje, które wypracowane zostały w trakcie debaty oraz umiejętności wyniesione z warsztatów.