Niecodzienna lekcja ekonomii

20 września 2013 roku uczniowie klas IV – VI naszej szkoły po raz pierwszy obejrzeli przedstawienie w ramach projektu INTERNETOWY TEATR TVP DLA SZKÓŁ. Tym razem o godzinie 10:00 rozpoczęła się transmisja internetowa „Bajki o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach” z wrocławskiego Teatru Edukacji Artenes.

Bohaterem spektaklu był ciekawy świata, zadający mnóstwo pytań i cierpliwie znoszący docinki starszych braci Janek. Dzięki pomocy czarodziejskiej Sowy ćwiczył się w byciu przedsiębiorczym. Gdy jego rodzina znalazła się w obliczu wielkiego nieszczęścia, tylko on jeden powstrzymał katastrofę.

Autorzy spektaklu w ciekawej i przystępnej formie starali się zaszczepić w młodych widzach postawy przedsiębiorcze i świadomość konsumencką. Próbowali też ostrzec przed zagrożeniami utraty pieniędzy, czyhającymi w codziennym życiu. To była niezwykle interesująca lekcja.

KG