„W internetowym teatrze”

„W internetowym teatrze” We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół”, w ramach którego 12 września 2013 roku o godzinie 10:00 specjalnie dla najmłodszych widzów przygotowano transmisję na żywo bajki muzycznej pod tytułem „Jaś i Małgosia” w reżyserii Roberto Skolimowskiego z Opery i Filharmonii Podlaskiej.

Uczniowie klas I – III zasiedli na szkolnym holu przed białym ekranem. Dzięki magii internetu ujrzeli scenę białostockiego teatru oraz znajdujących się w nim rówieśników i wraz z nimi obejrzeli interaktywną bajkę według tekstu Jana Brzechwy o charakterze muzyczno – teatralnym. Znana dobrze wszystkim maluchom historia rodzeństwa wprowadziła ich w żywy świat instrumentów i różnorodnych dźwięków, poprzez przekształcenie się Jasia w trąbę a Małgosi we flet. To było niezwykłe wydarzenie! Byliśmy w teatrze, nie wychodząc z budynku szkoły.

Otrzymaliśmy już zaproszenie od TVP i Narodowego Instytutu Audiowizualnego na spektakl „Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach”, który obejrzą uczniowie klas starszych 20 września o godzinie 10:00.

KG