Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

„W internetowym teatrze”

[Rozmiar: 213889 bajtów]

„W internetowym teatrze” We wrześniu nasza szkoła przystąpiła do projektu „Internetowy Teatr TVP dla szkół”, w ramach którego 12 września 2013 roku o godzinie 10:00 specjalnie dla najmłodszych widzów przygotowano transmisję na żywo bajki muzycznej pod tytułem „Jaś i Małgosia” w reżyserii Roberto Skolimowskiego z Opery i Filharmonii Podlaskiej.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Uczniowie klas I – III zasiedli na szkolnym holu przed białym ekranem. Dzięki magii internetu ujrzeli scenę białostockiego teatru oraz znajdujących się w nim rówieśników i wraz z nimi obejrzeli interaktywną bajkę według tekstu Jana Brzechwy o charakterze muzyczno – teatralnym. Znana dobrze wszystkim maluchom historia rodzeństwa wprowadziła ich w żywy świat instrumentów i różnorodnych dźwięków, poprzez przekształcenie się Jasia w trąbę a Małgosi we flet. To było niezwykłe wydarzenie! Byliśmy w teatrze, nie wychodząc z budynku szkoły.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Otrzymaliśmy już zaproszenie od TVP i Narodowego Instytutu Audiowizualnego na spektakl „Bajka o przedsiębiorczym Janku i jego niemądrych braciszkach”, który obejrzą uczniowie klas starszych 20 września o godzinie 10:00.

KG

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]