UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Rok szkolny 2017/2018 rozpoczęliśmy 4 września 2017r. O godzinie 9.00 obyła się msza święta w Kaplicy pod wezwaniem św. Wincentego Pallottiego w Laskowcu, której przewodniczył ksiądz Andrzej Narwojsz. W szkole spotkaliśmy się o godzinie 10:00. Na uroczystość przybyli uczniowie, rodzice, Rada pedagogiczna, zaproszeni goście – Wójt Gminy Rzekuń pan Stanisław Godzina oraz radni; Pan Jerzy Konopka i Pan Rafał Pupek. Szczególnie powitani zostali nowi nauczyciele, którzy będą uczyć od tego roku szkolnego w naszej szkole oraz uczniowie klasy I. Jak co roku nie zapomnieliśmy o wrześniu z 1939 roku. Uczyliśmy poległych minutą ciszy i krótkim montażem słowno-muzycznym. Piosenka „Dziecko i słońce” wprowadziła nas w radosny nastrój związany z powitaniem szkoły. Szkoła woła mnie i was, na naukę przyszedł czas- tak śpiewali uczniowie klasy II. Wysłuchaliśmy pięknie recytowanych wierszy i śpiewu piosenek w wykonaniu uczniów naszej szkoły. W kolejnej części uroczystości Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Pieczyńska przedstawiała wychowawców poszczególnych klas oraz zadania stojące przed szkołą po reformie. Do użytku szkolnego został oddany nowy obiekt sportowy – boisko wielofunkcyjne. Głos zabrali przybyli goście życząc uczniom sukcesów w nauce, a nauczycielom owocnej i wytrwałej pracy.

AB i EL