UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE
ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

1 września 2016 roku rozpoczął się nowy rok szkolny. Uczniowie, nauczyciele i rodzice uczestniczyli we mszy świętej w Kościele p/w św. Wincentego Pallottiego w Laskowcu. O godzinie 10.00 w naszej szkole nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2016/2017. W tym roku uroczystość została przygotowana przez uczniów klas I-VI pod opieką pań: p. A.Bałon, J. Jezior, p. E. Lesiuk. Oficjalną część rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i wspólnego odśpiewania hymnu narodowego.

W kolejnej części prowadzący uroczystość Maciej Kubeł z klasy szóstej powitał wszystkich zgromadzonych – uczniów, radę pedagogiczną, pracowników szkoły, rodziców oraz zaproszonych gości. Szczególnie ciepło - wierszem i piosenką powitano pierwszoklasistów. Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Małgorzata Pieczyńska oraz zaproszeni goście ksiądz Andrzej Narwojsz i Wójt Gminy Rzekuń Pan Stanisław Godzina.

Potem rozpoczęła się część artystyczna, która zawierała treści dotyczące 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz wiersze i piosenki żegnające wakacje i witające szkołę.

Występom uczniów towarzyszyła ciekawa, bajecznie kolorowa dekoracja, a rock and roll wprowadził wszystkich zebranych w radosny nastrój. Następnie uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami.

Życzymy wszystkim uczniom samych szóstek i piątek w nowym roku szkolnym, a nauczycielom i pracownikom szkoły dużo wytrwałości i satysfakcji z wykonywanej pracy.

AB, EL i JJ