UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016

Nowy rok szkolny 2015/2016 powitaliśmy we wtorek 1 września 2015 roku. O godzinie dziewiątej uczniowie, nauczyciele, rodzice, dziadkowie wzięli udział we mszy świętej w kaplicy pod wezwaniem św. Pallottiego w Laskowcu. Mszę celebrował ksiądz Andrzej Narwojsz. Po mszy wszyscy udali się do szkoły, gdzie czekała ich miła niespodzianka.

Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego 2015/2016 odbyła się w wybudowanej sali gimnastycznej, na którą wszyscy z utęsknieniem czekali od lat. Nowy obiekt wzbudził duże zainteresowanie i zachwyt.

Przy dzwięku werbli został wprowadzony sztandar i odśpiewano hymn narodowy. Uczniowie przypomnieli, że 1 września 1939 roku wybuchła II wojna światowa. Pamięć poległych w tej wojnie została uczczona minutą ciszy.

Pani Dyrektor powitała zebranych, życzyła uczniom sukcesów i wytrwałości w nauce. Następnie głos zabrali zaproszeni goście: Wójt Gminy Rzekuń pan Stanisław Godzina oraz Radny Gminy Rzekuń pan Jerzy Konopka.

Po przemówieniach rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu uczniów klas II –VI, przygotowana pod kierunkiem pań: Anny Bałon, Joanny Jezior oraz Elżbiety Lesiuk. Zaprezentowane wiersze, piosenki, wprowadziły zgromadzonych w radosny nastrój. Ciekawa dekoracja, kolorowa sala gimnastyczna cieszyły oko i zachęcały do pracy.

AB i JJ