UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Rok szkolny 2014/2015 powitaliśmy w poniedziałek, 1 września 2014r. O godzinie 9.00 społeczność szkolna oraz liczni rodzice, dziadkowie i inni członkowie rodzin zgromadzili się w kaplicy pod wezwaniem Świętego Wincentego Pallotiego w Laskowcu aby uczestniczyć we mszy świętej, którą odprawił ksiądz Andrzej Narwojsz, opiekun kaplicy. Po mszy udaliśmy się do szkoły, gdzie o godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

Na początku przy dźwięku werbli wprowadzono sztandar, po czym odśpiewano hymn państwowy. Prowadząca uroczystość, Izabela Duszak z klasy szóstej powitała wszystkich zgromadzonych – uczniów, dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz gości.

Po powitaniu rozpoczęła się część artystyczna zaprezentowana przez uczniów klas II – IV, przygotowana pod kierunkiem pań: Anny Bałon, Elżbiety Lesiuk oraz Joanny Jezior. W wykonaniu uczniów usłyszeliśmy ciekawe wiersze i wesołe piosenki, które wprowadziły zgromadzonych w dobry nastrój. Nie zapomniano też o ważnej rocznicy. Uczniowie przypomnieli, że 1 września 1939 roku wybuchła II wojna światowa. Pamięć poległych w tej wojnie uczciliśmy minutą ciszy.

Gdy skończyła się część artystyczna głos zabrała dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Pieczyńska. W swym przemówieniu Pani dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych, a zwłaszcza najmłodszych członków społeczności naszej szkoły – uczniów klasy pierwszej i oddziału zerowego. Usłyszeliśmy też, że nasza szkoła wzbogaciła się o dwie nowe i przestronne sale lekcyjne, stołówkę szkolną, bibliotekę. Oddany został bowiem do użytku nowy budynek szkolny. Sala gimnastyczna, na którą wszyscy z utęsknieniem czekają od lat ma być oddana za rok. Następnie Pani dyrektor odczytała list od Wójta Gminy Rzekuń, Pana Stanisława Godziny.

UM