Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

Rok szkolny 2014/2015 powitaliśmy w poniedziałek, 1 września 2014r. O godzinie 9.00 społeczność szkolna oraz liczni rodzice, dziadkowie i inni członkowie rodzin zgromadzili się w kaplicy pod wezwaniem Świętego Wincentego Pallotiego w Laskowcu aby uczestniczyć we mszy świętej, którą odprawił ksiądz Andrzej Narwojsz, opiekun kaplicy. Po mszy udaliśmy się do szkoły, gdzie o godzinie 10.00 rozpoczęła się uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Na początku przy dźwięku werbli wprowadzono sztandar, po czym odśpiewano hymn państwowy. Prowadząca uroczystość, Izabela Duszak z klasy szóstej powitała wszystkich zgromadzonych – uczniów, dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz gości.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po powitaniu rozpoczęła się część artystyczna zaprezentowana przez uczniów klas II – IV, przygotowana pod kierunkiem pań: Anny Bałon, Elżbiety Lesiuk oraz Joanny Jezior. W wykonaniu uczniów usłyszeliśmy ciekawe wiersze i wesołe piosenki, które wprowadziły zgromadzonych w dobry nastrój. Nie zapomniano też o ważnej rocznicy. Uczniowie przypomnieli, że 1 września 1939 roku wybuchła II wojna światowa. Pamięć poległych w tej wojnie uczciliśmy minutą ciszy.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Gdy skończyła się część artystyczna głos zabrała dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Pieczyńska. W swym przemówieniu Pani dyrektor powitała wszystkich zgromadzonych, a zwłaszcza najmłodszych członków społeczności naszej szkoły – uczniów klasy pierwszej i oddziału zerowego. Usłyszeliśmy też, że nasza szkoła wzbogaciła się o dwie nowe i przestronne sale lekcyjne, stołówkę szkolną, bibliotekę. Oddany został bowiem do użytku nowy budynek szkolny. Sala gimnastyczna, na którą wszyscy z utęsknieniem czekają od lat ma być oddana za rok. Następnie Pani dyrektor odczytała list od Wójta Gminy Rzekuń, Pana Stanisława Godziny.

UM

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]