Akademia z okazji 94 rocznicy odzyskania niepodległości

W dniu 9 listopada 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 94. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W nastrój narodowego święta wprowadzała uczestników scenografia przygotowana na tę okazję, flagi w narodowych barwach, wpięte kotyliony na piersi.

Akademia ta, była nie tylko lekcją historii przekazaną w niekonwencjonalny sposób, ale przede wszystkim lekcją patriotyzmu i głęboką nauką skierowaną do wszystkich uczestników, jak być Polakiem-patriotą w obecnych czasach. Uczniowie podzielili się swoim patriotyzmem, recytując wiersze: C. K. Norwida, A. Mickiewicza, J. Słowackiego oraz wzruszający "Katechizm polskiego dziecka" Władysława Bełzy w wykonaniu przedszkolaków. Chór szkolny przypomniał pieśni: "Wojenko, wojenko", "Piechota", "Legiony". Na zakończenie uroczystości zebrani odśpiewali hymn Polski.