Wybraliśmy życzliwość

6 marca 2013 r. Samorząd Uczniowski ogłosił w naszej szkole konkurs na Króla i Królową Życzliwości. Uczniowie zostali zapoznani z regulaminem konkursu oraz zasadami klasowego plebiscytu na ,,Króla i Królową Życzliwości’’. Konkurs przebiegał dwuetapowo. Na początku czerwca uczniowie w swoich klasach wytypowali po jednym kandydacie do tytułu Króla i Królowej Życzliwości. 17 czerwca odbyło się głosowanie, w wyniku którego spośród zgłoszonych kandydatów wybierano szkolnego Króla i Królową Życzliwości. Wyniki zostały ogłoszone 21 czerwca podczas uroczystości - niespodzianki przygotowanej przez chłopców z kl. VI. Obejrzeliśmy w ich wykonaniu krótką część artystyczną. Postanowili w ten sposób pożegnać się (jeszcze nieoficjalnie) z nauczycielami i szkołą. Panowie wcielili się w postacie pedagogów uczących w naszej szkole. Było dużo śmiechu, dobrej zabawy i wzruszających chwil. Wszystkim bardzo podobały się odegrane przez chłopców krótkie scenki. Uczniowie klasy szóstej nagrodzeni zostali gromkimi brawami i usłyszeli słowa podziękowania od Pani Dyrektor.

Następnie opiekunowie samorządu – pani Katarzyna Grzybowska i pani Joanna Jezior zapoznały zebranych z wynikami przeprowadzonego w dniu 17 czerwca głosowania. Społeczność Szkoły Pod-stawowej Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy przyznała tytuł Jej Wysokości Królowej Życzliwości Karolinie Rzepa z klasy VI oraz tytuł Jego Wysokości Króla Życzliwości Mateuszowi Opęchowskiemu z klasy VI. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i udekorowani zostali koronami i szarfami. Gratulujemy wygranej.