Wycieczka do Białowieskiego Parku Narodowego

Siódmego czerwca 2013 r. czterdziestu ośmiu uczniów z klas II – VI pod czujnym okiem czterech opiekunów: Pani Katarzyny Grzybowskiej, Pani Małgorzaty Pieczyńskiej, Pani Joanny Jezior i Pani Ewy Łojewskiej, wyruszyło autokarem na wycieczkę do Białowieży. Autokar z pilotem podjechał pod szkołę przed 8.00, a uczniowie, zwłaszcza kl. VI nie mogli się doczekać, kiedy będą mogli zająć miejsca na końcu autokaru. Po sprawdzeniu listy obecności, zabraniu apteczki, dobrego humoru i słonecznej pogody ruszyliśmy z lekkim opóźnieniem w podróż do Białowieży.

Pani Ewa – pilot wycieczki – zachęciła wszystkich do zwiedzenia Białowieskiego Parku Narodowego. Życzyła miłych wrażeń podczas wycieczki. Natomiast Pan kierowca, puszczając w eter bardzo ciekawe piosenki, przypadł do gustu naszym uczniom. Zmierzając do celu podziwialiśmy piękną, soczystą zieleń naturalnej przyrody. W autokarze było gwarno i wesoło.

Do Białowieży dotarliśmy około 12.00. Udaliśmy się na lekcję dydaktyczną „ o ssakach” w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej. Następnie z przewodnikiem zwiedziliśmy:
– Muzeum Przyrodniczo - Leśne Białowieskiego Parku Narodowego
– Szlak Dębów Królewskich

– Rezerwat Pokazowy Żubrów
Po obejrzeniu wszystkich obiektów byliśmy pod wrażeniem, zachwycaliśmy się pięknem naszej pierwotnej puszczy, kupiliśmy ciekawe pamiątki.

Po tej „ uczcie duchowej” udaliśmy się na „ucztę dla ciała”. W ognisku upiekliśmy kiełbaski i grzanki z chleba, zjedliśmy ze smakiem, a następnie ruszyliśmy w podróż powrotną do domu. W autokarze znowu było wesoło. Wszyscy bezpiecznie i szczęśliwie dotarli do Laskowca, skąd rodzice odebrali swoje POCIECHY.