Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Wycieczka do Białowieskiego Parku Narodowego

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Siódmego czerwca 2013 r. czterdziestu ośmiu uczniów z klas II – VI pod czujnym okiem czterech opiekunów: Pani Katarzyny Grzybowskiej, Pani Małgorzaty Pieczyńskiej, Pani Joanny Jezior i Pani Ewy Łojewskiej, wyruszyło autokarem na wycieczkę do Białowieży. Autokar z pilotem podjechał pod szkołę przed 8.00, a uczniowie, zwłaszcza kl. VI nie mogli się doczekać, kiedy będą mogli zająć miejsca na końcu autokaru. Po sprawdzeniu listy obecności, zabraniu apteczki, dobrego humoru i słonecznej pogody ruszyliśmy z lekkim opóźnieniem w podróż do Białowieży.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Pani Ewa – pilot wycieczki – zachęciła wszystkich do zwiedzenia Białowieskiego Parku Narodowego. Życzyła miłych wrażeń podczas wycieczki. Natomiast Pan kierowca, puszczając w eter bardzo ciekawe piosenki, przypadł do gustu naszym uczniom. Zmierzając do celu podziwialiśmy piękną, soczystą zieleń naturalnej przyrody. W autokarze było gwarno i wesoło.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Do Białowieży dotarliśmy około 12.00. Udaliśmy się na lekcję dydaktyczną „ o ssakach” w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej. Następnie z przewodnikiem zwiedziliśmy:
– Muzeum Przyrodniczo - Leśne Białowieskiego Parku Narodowego
– Szlak Dębów Królewskich

[Rozmiar: 213889 bajtów]

– Rezerwat Pokazowy Żubrów
Po obejrzeniu wszystkich obiektów byliśmy pod wrażeniem, zachwycaliśmy się pięknem naszej pierwotnej puszczy, kupiliśmy ciekawe pamiątki.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po tej „ uczcie duchowej” udaliśmy się na „ucztę dla ciała”. W ognisku upiekliśmy kiełbaski i grzanki z chleba, zjedliśmy ze smakiem, a następnie ruszyliśmy w podróż powrotną do domu. W autokarze znowu było wesoło. Wszyscy bezpiecznie i szczęśliwie dotarli do Laskowca, skąd rodzice odebrali swoje POCIECHY.

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]