Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

DZIEŃ ZIEMI 2013

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. W Polsce zapoczątkowano je w roku 1990. W naszej szkole Dzień Ziemi świętowaliśmy 29 kwietnia 2013 r. Sześcioro uczniów z klasy szóstej, jedna uczennica kl. piątej i jedna z klasy czwartej przedstawili społeczności szkolnej i dzieciom z przedszkola „BAJKĘ O JASIU ŚMIECIALSKIM”

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Jaś, w którego rolę wcielił się Adam z kl. VI, prezentował niepoprawne zachowanie ludzi w lesie: głośna muzyka, zaśmiecanie lasu itp. Upominała go jego młodsza siostra – Małgosia – Karolina z kl. VI. Baba Natura – Julka z kl. VI – prawie natychmiast zareagowała, aresztując Jasia i zwołując leśne zwierzęta na naradę w sprawie niewłaściwego zachowania Jasia w zielonym lesie.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Naradzie przewodniczył pan Puchacz Mądraliński – Mateusz z kl. VI. Zwołane zwierzęta: Lisica Chytruska – Małgosia z kl. V, Zając Płochliwy- Patryk z kl. VI, Wilk Smakosz – Łukasz z kl. VI oraz pani Słowikowa Ćwierćnuta – Iza z kl. IV po kolei zabierały głos i podawały przykłady niepoprawnego zachowania Jasia w zielonym lesie. Zwierzęta naradziły się jak zmienić złe zachowanie i nawyki Jasia. Jaś przyznał, że nie zdawał sobie sprawy ze szkodliwości swoich czynów. Leśne zwierzęta zobowiązały Jasia do posprzątania i posegregowania śmieci oraz zapoznały z regulaminem poprawnego zachowania w lesie, pod którym Jaś się podpisał i obiecał go przestrzegać.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Przedstawienie bardzo spodobało się wszystkim zwłaszcza najmłodszym przedstawicielom społeczności szkolnej. Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna w postaci czterech pieśni o tematyce ekologicznej wykonanych przez chórzystów szkolnych pod kierunkiem Pani Katarzyny Grzybowskiej. Nad całością uroczystości czuwała Pani Ewa Łojewska.

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]