DZIEŃ ZIEMI 2013

Światowy Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto obchodzone od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. W Polsce zapoczątkowano je w roku 1990. W naszej szkole Dzień Ziemi świętowaliśmy 29 kwietnia 2013 r. Sześcioro uczniów z klasy szóstej, jedna uczennica kl. piątej i jedna z klasy czwartej przedstawili społeczności szkolnej i dzieciom z przedszkola „BAJKĘ O JASIU ŚMIECIALSKIM”

Jaś, w którego rolę wcielił się Adam z kl. VI, prezentował niepoprawne zachowanie ludzi w lesie: głośna muzyka, zaśmiecanie lasu itp. Upominała go jego młodsza siostra – Małgosia – Karolina z kl. VI. Baba Natura – Julka z kl. VI – prawie natychmiast zareagowała, aresztując Jasia i zwołując leśne zwierzęta na naradę w sprawie niewłaściwego zachowania Jasia w zielonym lesie.

Naradzie przewodniczył pan Puchacz Mądraliński – Mateusz z kl. VI. Zwołane zwierzęta: Lisica Chytruska – Małgosia z kl. V, Zając Płochliwy- Patryk z kl. VI, Wilk Smakosz – Łukasz z kl. VI oraz pani Słowikowa Ćwierćnuta – Iza z kl. IV po kolei zabierały głos i podawały przykłady niepoprawnego zachowania Jasia w zielonym lesie. Zwierzęta naradziły się jak zmienić złe zachowanie i nawyki Jasia. Jaś przyznał, że nie zdawał sobie sprawy ze szkodliwości swoich czynów. Leśne zwierzęta zobowiązały Jasia do posprzątania i posegregowania śmieci oraz zapoznały z regulaminem poprawnego zachowania w lesie, pod którym Jaś się podpisał i obiecał go przestrzegać.

Przedstawienie bardzo spodobało się wszystkim zwłaszcza najmłodszym przedstawicielom społeczności szkolnej. Uroczystość uświetniła oprawa muzyczna w postaci czterech pieśni o tematyce ekologicznej wykonanych przez chórzystów szkolnych pod kierunkiem Pani Katarzyny Grzybowskiej. Nad całością uroczystości czuwała Pani Ewa Łojewska.