Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Dzieci – Dzieciom

[Rozmiar: 213889 bajtów]

12 czerwca 2013 roku dzieci z klas 0 – III oraz z punktu przedszkolnego działającego w naszej szkole obejrzeli przygotowane przez uczniów działających w Samorządzie Uczniowskim przedstawienie kukiełkowe pt. ”Czerwony Kapturek”. Na szkolnym korytarzu pojawiły się przygotowane specjalnie do spektaklu rekwizyty i dekoracje. Wszystkim bardzo podobała się namalowana przez Paulinę Mielnicką z klasy czwartej chatka babci w wielkim bajkowym lesie.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Była mama, Czerwony Kapturek, babcia, wilk i gajowy, no i koszyczek. Wszystko, jak w bajce. I byli też aktorzy, którzy opowiedzieli o przygodach małej dziewczynki, która wybrała się w odwiedziny do chorej babci. Po drodze spotkała wilka i wdała się z nim w rozmowę. Wystawiona bajka uczy ostrożności i zwraca uwagę na niebezpieczeństwo, jakie może nieść ze sobą rozmowa z nieznajomymi.

Chociaż historia Czerwonego Kapturka jest dobrze znana i nawet najmłodsi wiedzą, jak się potoczy, to uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie z ogromnym zaciekawieniem. Magia teatru zawsze działa. Na pamiątkę pobytu w szkolnym teatrzyku mali widzowie otrzymali bilety, których cena wynosiła tylko jeden uśmiech.

W przedstawieniu udział wzięli:
Czerwony Kapturek – Natalia Mróz z kl. VI
Mama, Babcia – Małgorzata Komor z kl. V
Gajowy – Julia Pianka z kl. VI
Wilk – Mateusz Opęchowski z kl. VI
Nad całością przedsięwzięcia czuwały pani Katarzyna Grzybowska i pani Joanna Jezior.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Tydzień wcześniej (5 czerwca 2013 roku) teatrzyk z przedstawieniem kukiełkowym pt. „Czerwony Kapturek” gościł w Punkcie Przedszkolnym Bajeczka w Ostrołęce. Mali widzowie nagrodzili wykonawców gromkimi brawami i własnoręcznie wykonanymi upominkami. Artyści otrzymali zaproszenie do odwiedzenia przedszkolaków z następnym przedstawieniem, jeśli takie przygotują.

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]