Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Spotkanie z policjantem

W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się cykl spotkań z policjantem, asp. szt. Sławomirem Bączkowskim w których uczestniczyli wszyscy uczniowie naszej szkoły.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Jako pierwsi z policjantem spotkali się najmłodsi członkowie naszej społeczności, dzieci z dwóch oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klas I – III. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Bezpieczne ferie” ze względu na zbliżające się ferie zimowe. Uczniowie poznali zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, zwłaszcza tam, gdzie nie ma chodników oraz zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Podczas drugiego spotkania z uczniami klas IV – VII uczestnicy spotkania poznali zagrożenia czyhające na nich „w sieci”, zwłaszcza na portalach internetowych. Uczniowie również poznali niebezpieczeństwa podczas zabaw zimowych oraz jak się przed nimi chronić. Uczniowie chętnie zadawali panu policjantowi pytania, na które nasz gość udzielał wyczerpujących odpowiedzi.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Następnie odbyło się spotkanie z uczniami klasy IV dotyczące odpowiedzialności nieletnich za popełniane przez nich czyny karalne. Uczniowie dowiedzieli się co to jest agresja, jakie czyny uznaje się za agresywne i co za to grozi wedle polskiego prawa.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Ostatnie spotkanie odbyło się z uczniami klasy VII i dotyczyło doradztwa zawodowego. Uczniowie poznali tajniki pracy policjanta, dowiedzieli się jakie trzeba mieć predyspozycje i wykształcenia aby móc pracować w niełatwym, odpowiedzialnym i wymagającym zawodzie policjanta. Na zakończenie uczniowie podziękowali miłemu gościowi za przybycie do naszej szkoły i przeprowadzenie interesujących spotkań, które z pewnością przyczyniły się do podniesienia wiedzy z zakresu bezpieczeństwa.

UM

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]