„Gloria, Gloria...”

Dnia 20 grudnia 2017 r. , jak co roku w naszej szkole odbyły się jasełka Bożonarodzeniowe. Miały one wprowadzić wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt. Uczeń klasy VII Maciej Kubeł powitał wszystkich przybyłych gości, a następnie zaprosił do obejrzenia części artystycznej.

Boże Narodzenie to czas , kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, milsi i zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Takimi słowami nasz uczeń rozpoczął część artystyczną . Swoje talenty aktorskie zaprezentowali tym razem nasi młodzi artyści –uczniowie klas trzecich. Zgromadzona na sali publiczność po raz kolejny mogła przenieść się do czasów sprzed 2000 lat i przeżyć historię narodzin Jezusa. Nie zabrakło na scenie Maryi i Józefa, w których postać wcielili się Ania Górska i Mikołaj Kuliś, a także pasterzy i dzieci które udały się do Betlejem, aby złożyć dary Nowonarodzonemu. Całą uroczystość ubogacił śpiewem również nasz chórek szkolny wraz z zaangażowaną klasą trzecią . Ich piękny śpiew uświadomił wszystkim, że święta są już blisko. Następnie przewodniczący Samorządu Uczniowskiego złożył wszystkim życzenia , zaś nasi uczniowie wręczyli gościom upominki . Na zakończenie głos zabrała dyrektor szkoły Pani Małgorzata Pieczyńska, która podziękowała naszym aktorom i nauczycielom, pod kierunkiem których została przygotowana część artystyczna: wychowawczyni klasy trzeciej-Pani Elżbiecie Lesiuk, Pani Katarzynie Grzybowskiej oraz Pani Ewie Białobrzeskiej. Złożyła również wszystkich świąteczne życzenia . Nie zabrakło przemówień naszych szanownych gości. Na koniec Pani Dyrektor zaprosiła gości na wspólne spotkanie opłatkowe, zaś uczniowie udali się na oczekiwaną przerwę świąteczną. Powyższe przedstawienie zostało również wystawione 7 stycznia 2018 r. w kaplicy w Laskowcu .

E.B