Akademia z okazji Święta Niepodległości

W przeddzień Święta Niepodległości, 10 listopada, odbył się w naszej szkole uroczysty apel, przypominający tę rocznicę. Uroczystość rozpoczął wzruszający występ przedszkolaków. Trudną droga do polskiej niepodległości oraz wybitną rolę marszałka Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Józefa Hallera, Józefa Dowbor - Muśnickiego, Ignacego Paderewskiego przedstawili uczniowie w formie krótkiego referatu przeplatanego poezją. Całość uzupełniały występy uczniów - uczestników X Przeglądu Pieśni Patriotycznej i Wojskowej w Baranowie. Na zakończenie głos zabrali zaproszeni goście min. ks. Andrzej Narwojsz i wójt Stanisław Godzina. Dla wszystkich była to doskonała lekcja historii, którą przygotowali uczniowie naszej szkoły.

WS