Wycieczka do Olsztyna

2 czerwca 2017 r. uczniowie klas I - VI udali się na jednodniową szkolną wycieczkę edukacyjną do Olsztyna. Z niewielkim opóźnieniem, po godzinie 8:30 wesoła gromadka wyruszyła sprzed budynku szkoły w podróż, która minęła bardzo szybko. W południe uczestnicy wycieczki zasiedli w wygodnych fotelach Teatru Lalek, by obejrzeć spektakl zrealizowany w konwencji „czarnego teatru” - techniki bardzo starej i rzadko stosowanej pt. Czarodziejski koncert. Po pięknym, wzruszającym przedstawieniu rozpoczęło się zwiedzanie z przewodnikiem Starego Miasta, Zamku Kapituły Warmińskiej oraz Muzeum Warmii i Mazur. Oglądanie zabytków zakończyło się krótkim odpoczynkiem na lodach i ciastkach. Kolejnym punktem programu była wizyta w Planetarium i obejrzenie seansu pt. „Ziemia, Księżyc, Słońce”. Po rozpoczęciu projekcji w sali ciągle słychać było okrzyki zachwytu naszych uczniów, którym wizyta w Planetarium najbardziej się podobała. Trochę głodni wycieczkowicze zostali zawiezieni przez pana kierowcę na posiłek do restauracji Mc Donald's. O godzinie 19:00 nastąpił wyjazd w drogę powrotną. Przed godziną 22:00 uczniowie dotarli na miejsce zbiórki w Laskowcu, gdzie czekali na nich rodzice. Zmęczeni, ale zadowoleni udali się na odpoczynek do swoich domów.

KG