Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Dzień Patrona

[Rozmiar: 213889 bajtów]

W dniu 27 września 2016r. jak co roku świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Patrona szkoły. Przygotowania do uroczystości rozpoczęły się już dużo wcześniej. W poniedziałek 26 września zaprosiliśmy specjalnego gościa-przyjaciela szkoły, Panią Teresę Chrostowską, która przybliżyła uczniom postać patrona. To spotkanie ubogacone było prezentacją, przedstawiającą życiorys księdza Antoniego.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Tak wprowadziliśmy się w atmosferę Dnia Patrona. We wtorek 27 września o godzinie 11:00 rozpoczęła się uroczysta Akademia, na której mieliśmy zaszczyt gościć: ks. A. Narwojsza, Ks. Proboszcza M. Borowskiego, wójta Gminy Rzekuń Pana Stanisława Godzinę, Pana Jerzego Pęksę, Panią Teresę Chrostowską. Na wstępie uczniowie naszej szkoły uroczyście złożyli wiązankę kwiatów pod wizerunkiem ks. Pęksy. Następnie uczennica klasy III Oliwia Kaczmarczyk recytowała wiersz naszej absolwentki, skierowany do ks. Antoniego „…Czy w burzy, czy w słońcu, czy też w ogniu dymie, chcemy by tę szkołę strzegło Twoje imię...”.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Potem głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Pieczyńska. Zachęcała, by wartości, którymi żył nasz patron wprowadzać w czyn. Wspominała, iż ksiądz Antonii był człowiekiem szacunku, z poczuciem humoru, a przede wszystkim był oddany drugiemu człowiekowi.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Nie zabrakło przemówień naszych gości, którzy również wspominali niezwykłą postać ks. Pęksy. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, w której wzięli udział uczniowie klas III-VI. Ubogaciła ją oprawa muzyczna pod kierownictwem pani K. Grzybowskiej. Na koniec goście zostali zaproszeni na poczęstunek, zaś uczniowie rozeszli się do klas.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Wieczorem zebraliśmy się ponownie na Mszy św. w intencji naszego Kapłana na cmentarzu komunalnym w Ostrołęce. Po Eucharystii zgromadziliśmy się przy Jego grobie na wspólnej modlitwie. Tam też został złożony wieniec i zapalony symboliczny znicz, aby oddać szacunek naszemu patronowi.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

EB

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]