XX GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY
LASKOWIEC 2017

19 maja 2017 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Ks. Antoniego Pęksy w Laskowcu odbyła się Jubileuszowa XX edycja GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO LASKOWIEC 2017. Wzięło w nim udział 36 uczniów z sześciu szkół z terenu Gminy Rzekuń.

Punktualnie o godz. 9.00 Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Pieczyńska serdecznie powitała wszystkich uczestników konkursu oraz nauczycieli i opiekunów przybyłych z uczniami. Rywalizującym uczniom życzyła osiągnięcia jak najlepszych wyników oraz dobrego samopoczucia podczas pobytu w naszej szkole. Pani Ewa Łojewska przypomniała uczestnikom zasady obowiązujące podczas konkursu.

Po godzinnej rywalizacji i zmaganiach uczniów komisje konkursowe sprawdzały prace uczniów, a ci w tym czasie udali się na poczęstunek, zwiedzanie szkoły i zajęcia w grupach pod okiem nauczycieli.
W klasach I – III, spośród 18 uczestników, komisja wyłoniła Super Mistrzów, Mistrzów i Małych Mistrzów.
W kategorii klas IV – VI najlepszym w każdej klasie przyznano I, II, III miejsce.

Wszyscy w napięciu oczekiwali na wyniki. Około 11.30 przybył do szkoły wójt gminy Pan Stanisław Godzina i nastąpiła najbardziej uroczysta chwila naszej imprezy. Zabierając głos, wójt Pan Stanisław Godzina wyraził ogromne zadowolenie z dużego zainteresowania uczniów matematyką, podkreślił znaczenie tej nauki w różnych dziedzinach życia i przyszłego kształcenia. Życzył uczniom niesłabnącej inspiracji do zmagania się z ciekawymi i trudnymi zadaniami z matematyki.

Pani Ewa Łojewska ogłosiła wyniki XX edycji Gminnego Konkursu Matematycznego, natomiast pani dyrektor Małgorzata Pieczyńska wspólnie z Panem Wójtem wręczyli zwycięzcom dyplomy i pamiątkowe upominki, a pozostałym uczniom dyplomy uczestnictwa i upominki pocieszenia. W tym roku, z racji jubileuszowej edycji Gminnego Konkursu Matematycznego wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe wygrawerowane długopisy w specjalnym etui. Na ręce nauczycieli wręczono podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu. Miłym akcentem uroczystości były wspólne zdjęcia. Organizatorzy konkursu już dziś zaprosili uczniów za rok.