Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!
„Opowieści z Narnii”

23 czerwca 2017 roku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. W progach naszej szkoły gościli: Ksiądz Andrzej Narwojsz, Wójt Gminy Rzekuń – Pan Stanisław Godzina, Radny Gminy Rzekuń – Pan Jerzy Konopka, Pan Krzysztof Pęksa, Pani Teresa Chrostowska, Pan Rafał Załęski. Zgromadzeni obejrzeli część artystyczną w wykonaniu uczniów naszej szkoły.

Uczniowie klasy drugiej przygotowali scenkę- „ Podziękuj głupawkom” dotyczącą bezpiecznego spędzania wakacji. Następnie mali aktorzy wystawili pełną humoru inscenizację pt. „Jak żegnamy się ze szkołą?” Miło było w ich wykonaniu słuchać wakacyjnych piosenek. Dziewczynki z chóru szkolnego uświetniły występ.

Kolejnym punktem uroczystości było wprowadzenie pocztu sztandarowego i odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie zabrała głos Pani Dyrektor oraz przybyli goście.

Świadectwa z wyróżnieniem i nagrody dla najlepszych uczniów naszej szkoły wręczyła Pani Dyrektor i Wójt Gminy Rzekuń.
Promocję z wyróżnieniem do klasy programowo wyższej otrzymali:
Z klasy szóstej: Aleksander Próchnicki, Maciej Kubeł i Maja Piechocińska
Z klasy piątej: Bartłomiej Jakacki i Magdalena Kowalska
Z klasy czwartej: Zuzanna Połatajko i Zofia Próchnicka
Z klasy trzeciej: Julia Borkowska, Natalia Jakacka, Oliwia Kaczmarczyk, Rozalia Groda, Antonina Socha.
Z klasy drugiej : Julia Bacławska, Weronika Gorczyca, Anna Górska, Wojciech Jakacki, Wiktoria Pawelczyk, Nikola Pawłowska, Filip Rabiega, Antoni Ruszczyk, Miłosz Załęski.

Nagrodzeni zostali również uczniowie:
Za pracę w Samorządzie Uczniowskim: Aleksander Próchnicki, , Maja Piechocińska, Julia Suplicka i Maciej Kubeł.
Za promowanie szkoły w konkursach śpiewaczych: Kacper Komor z klasy 0.
Za 100% frekwencję: Mikołaj Piersa z kasy I oraz Julia Bacławska z klasy II.
Za pracę w szkolnym sklepiku Dziupla: Uczniowie klasy szóstej Maja Piechocińska, Julia Suplicka, Szymon Murach, Jakub Siok.
Za czytelnictwo: Amelia Rykowska z klasy II oraz Magdalena Kowalska z klasy V.
Dyplom Młodego Ekologa za zebranie największej liczby nakrętek otrzymali: Mikołaj Dąbkowski z klasy V i Gabrysia Dąbkowska z punku przedszkolnego oraz Natalia Jakacka z klasy III.

W tym roku szkolnym wielokrotnie mogliśmy liczyć na życzliwość, pomoc i wsparcie ze strony wielu rodziców. Szczególne podziękowania za pracę na rzecz szkoły Pani Dyrektor złożyła rodzicom najbardziej zaangażowanym na rzecz szkoły.

Również rodzice złożyli podziękowania na ręce Pani Dyrektor całemu gronu pedagogicznemu za trud w naukę i wychowanie dzieci. Samorząd Uczniowski podziękował za przybycie gościom samodzielnie wykonanymi kwiatkami. Uroczystość zakończono wyprowadzenie sztandaru i wakacyjną piosenką oraz życzeniami pogodnych, zdrowych i bezpiecznych wakacji.

JJ i EL