Baśniowy świat pana Kleksa

4 listopada wszyscy uczniowie klasy czwartej wzięli udział w klasowym konkursie czytelniczym „Baśniowy świat pana Kleksa”. Uczestników obowiązywała dokładna znajomość książki Jana Brzechwy „Akademia pana Kleksa” oraz filmu pod tym samym tytułem w reżyserii Krzysztofa Gradowskiego. Konkurs miał formę testu, na którego wypełnienie uczniowie mieli jedną godzinę lekcyjną (45 min.). Czwartoklasiści bardzo się starali, by jak najlepiej odpowiedzieć na pytania, ale dla wielu z nich okazały się one dosyć trudne.

Ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów nastąpiło w dniu 9 listopada. Nagrodzone zostały trzy najlepsze prace. Najlepiej z zadaniami konkursowymi poradziły sobie Zuzanna Połatajko i Zofia Próchnicka, uzyskały z testu jednakową liczbę punktów. Trzecią osobą, która zdobyła wyróżnienie w konkursie jest Krzysztof Kalenik.

KG