ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI 2017

Każdego roku w kwietniu obchodzimy Dzień Ziemi. Na świecie od 1970 roku, wówczas to Zgromadzenie Ogólne ONZ ogłosiło 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi. W Polsce święto to obchodzimy od 1990 roku. Celem obchodów jest zwrócenie uwagi jak największej liczby osób na sprawy związane ze stanem środowiska naturalnego i jego ochroną. W tym dniu łączymy się z całym światem w obronie największego dobra, wspólnego domu całej ludzkości - planety Ziemi. Pozostawmy Ziemię czystą i piękną dla przyszłych pokoleń, dla naszych dzieci i wnuków, aby w przyszłości czyste powietrze, lasy, wody, zwierzęta i rośliny były nie tylko na obrazku.

Tegoroczne obchody DNIA ZIEMI przebiegały pod hasłem:

„ W KIERUNKU NATURY”

„Las, morze czy rzeka – przyroda na Ciebie czeka!”

W naszej szkole z okazji obchodów DNIA ZIEMI społeczność szkolna obejrzała przedstawienie ekologiczne pod tytułem: „ KRÓLEWNA ŚMIESZKA I EKOLUDKI”

Uczniowie bardzo dobrze wcielili się w role królewny i ekoludków dbających o dobro naszej planety Ziemi. Przechytrzyli i przepędzili złą królową, która nie dbała o środowisko. Przedstawienie odbyło się w pięknej scenerii i wzbogacone było bardzo wymownymi, pełnymi treści ekologicznych, piosenkami przygotowanymi przez panią Katarzynę Grzybowską.

Na zakończenie uroczystości odbyła się przyrodnicza zgaduj – zgadula, w której brali aktywny udział wszyscy chętni uczniowie.

Nad przebiegiem całej uroczystości czuwała pani Ewa Jolanta Łojewska.