Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

RAZEM Z MAMĄ, RAZEM Z TATĄ NA MAJÓWKĘ

[Rozmiar: 213889 bajtów]

1 czerwca 2017 r. odbył się w naszej szkole dzień otwarty, w czasie którego świętowaliśmy Dzień Rodziny. Uczniowie, nauczyciele, zaproszeni rodzice, pracownicy obsługi o godzinie 900 zebrali się w sali gimnastycznej, by obejrzeć prezentacje artystyczne uczniów klas 0 - VI i dzieci z punktu przedszkolnego. Przybyłych powitała dyrektor szkoły pani Małgorzata Pieczyńska, która wyjaśniła cel spotkania i złożyła życzenia wszystkim mamom, ojcom i bohaterom tego dnia - dzieciom. Część artystyczną rozpoczęła piosenka pt. Na majówkę w wykonaniu chórku szkolnego, która nawiązywała do hasła tegorocznego dnia otwartego.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Następnie uczennice klasy IV zaprezentowały inscenizację muzyczną do piosenki Laleczka z saskiej porcelany.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Swoje umiejętności prezentowały kolejno maluchy z punktu przedszkolnego, przedszkolaki z zerówki, uczniowie klas I - III, śpiewając piosenki w języku polskim, angielskim, wykonując krakowiaka. Usłyszeć można było nastrojowe piosenki poświęcone mamom, posłuchać zabawnych wierszy, obejrzeć krótką inscenizację Mamy jak z obrazka.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Trzecio- i czwartoklasistki wykonały rytmiczny Taniec z mopami. Następnie scenę na chwilę opanowali piraci, którzy zaprezentowali układ choreograficzny z bum bum rurkami. Widzowie mieli możliwość przeniesienia się na chwilę do filharmonii, by wysłuchać szkolnej orkiestry perkusyjnej wykonującej wspólnie z wielką orkiestrą symfoniczną utwór J. Straussa Tristch tratsch polka.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Pokazy uczniów zakończył Taniec irlandzki zaprezentowany przez uczniów klas IV - VI. Na zakończenie wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni przez prowadzącą panią K. Grzybowską do wspólnej zabawy muzyczno - ruchowej do melodii Epo Tai Tai E, która wywołała uśmiech na wszystkich twarzach. Rada Rodziców przygotowała też słodkie upominki dla dzieci uczących się w naszej szkole.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Pokaz Nasze Talenty przygotowały panie: Olga Kuczyńska, Bożena Janczewska, Marianna Zalewska, Anna Bałon, Elżbieta Lesiuk, Joanna Jezior, Urszula Majkowska, Katarzyna Grzybowska.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po części artystycznej rodzice wraz z dziećmi z klas 0 - III i punktu przedszkolnego udali się na klasowe grillowanie, by dalej świętować Dzień Rodziny, a uczniowie klas IV - VI wzięli udział w rozgrywkach sportowych prowadzonych przez pana Zbigniewa Śmiarowskiego. Po ich zakończeniu klasy starsze udały się na poczęstunek, który miał umilić obchodzony tego dnia Dzień Dziecka.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

KG

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]