Dziecko w sieci

Dla współczesnych dzieci Internet, gry, media społecznościowe stały się nieodłączną częścią życia. Korzystanie z nowych technologii niesie z sobą wiele korzyści, ale równie dużo potencjalnych zagrożeń. W ramach współpracy Biblioteki Szkolnej, Szkoły Podstawowej nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy, z Filią Gminnej Biblioteki w Laskowcu zorganizowane zostało w dniu 4 kwietnia spotkanie z najmłodszymi wychowankami. Uczniowie poznawali zasady jak poruszać się w wirtualnym świecie, jak być w sieci aktywnym i odpowiedzialnym mając jednocześnie świadomość internetowych zagrożeń płynących z nieumiejętnego z niego korzystania. Prezentowane były filmy edukacyjne dostosowane poziomem do najmłodszych oraz gry zapoznające z zasadami poruszania się w sieci. Efekty plastyczne spotkania prezentowane są na gazetce w pomieszczeniach Fili Gminnej Biblioteki w Laskowcu.

TS i WS