Zalajkuj czytanie!

23 marca 2017 r. o godzinie 11:00 hałaśliwa gromadka czwartoklasistów wkroczyła na salę gimnastyczną wyposażona w tabliczki z hasłami i lajkami, skandując hasło tegorocznego happeningu: Zalajkuj czytanie! Przybyli na wydarzenie uczniowie z klas 0 - VI, bibliotekarka pani Teresa Sagała oraz rodzice uczniów klasy czwartej z uwagą słuchali tego, co mieli im do powiedzenia i pokazania organizatorzy happeningu.

Uczniowie klasy czwartej przygotowali ruchową interpretację piosenki znanej z filmu Akademia pana Kleksa pod tytułem Kaczka - dziwaczka. Trzeba przyznać, że wykazali się dużymi umiejętnościami pantomimicznymi. Pomogły im w tym również dekoracje, rekwizyty i przygotowane z pomocą rodziców stroje. Po występie aktorzy na chwilę zniknęli w szatni, by przebrać się do kolejnej inscenizacji, a w tym czasie publiczność miała muzyczno - ruchową przerwę i uczyła się piosenki z pokazywaniem pt. Epo e tai tai e. Wszyscy dzielnie sobie poradzili z wyzwaniem. Było sporo śmiechu.

Następnie Zuzia Połatajko sprawdziła, czy uczniowie dobrze znają baśnie, zadając zagadki. Po nich przedstawiona została scenka dotycząca zachowania uczniów w bibliotece i szanowania przez nich książek, które wypożyczają. Było zabawnie, ale też chwilami niezbyt wesoło, kiedy okazało się, że niektórzy uczniowie nie potrafią zachować się w bibliotece i nie szanują wypożyczanych książek. A przecież to prawdziwe skarby.

Na zakończenie spotkania Amelka Wielgolińska z pomocą koleżanek i kolegów z klasy jeszcze raz przypomniała, dlaczego warto czytać.
„Czytaj, by być pewnym siebie,
Czytaj, by być w siódmym niebie,
Czytaj, żeby więcej wiedzieć,
Czytaj, żeby jaśniej myśleć,
Czytaj, żeby poznać świat,
Czytaj, nieważne ile masz lat!”

Po zakończeniu happeningu pani Ula Majkowska wspólnie z Panią Dyrektor wręczyły dyplomy, nagrody i wyróżnienia uczestnikom Ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Memory Master.
O wystąpienie poproszono następujących uczniów:
laureat I stopnia – Mateusz Kucharczyk ucz. kl. IV
laureat I stopnia – Zuzanna Połatajko ucz. kl. IV
laureat III stopnia – Aleksander Próchnicki ucz. kl. VI
wyróżnienie – Magdalena Kowalska ucz. kl. V
Wszystkich uczestników konkursu nagrodzono gromkimi brawami. Gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.

KG