Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Zalajkuj czytanie!

[Rozmiar: 213889 bajtów]

23 marca 2017 r. o godzinie 11:00 hałaśliwa gromadka czwartoklasistów wkroczyła na salę gimnastyczną wyposażona w tabliczki z hasłami i lajkami, skandując hasło tegorocznego happeningu: Zalajkuj czytanie! Przybyli na wydarzenie uczniowie z klas 0 - VI, bibliotekarka pani Teresa Sagała oraz rodzice uczniów klasy czwartej z uwagą słuchali tego, co mieli im do powiedzenia i pokazania organizatorzy happeningu.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Uczniowie klasy czwartej przygotowali ruchową interpretację piosenki znanej z filmu Akademia pana Kleksa pod tytułem Kaczka - dziwaczka. Trzeba przyznać, że wykazali się dużymi umiejętnościami pantomimicznymi. Pomogły im w tym również dekoracje, rekwizyty i przygotowane z pomocą rodziców stroje. Po występie aktorzy na chwilę zniknęli w szatni, by przebrać się do kolejnej inscenizacji, a w tym czasie publiczność miała muzyczno - ruchową przerwę i uczyła się piosenki z pokazywaniem pt. Epo e tai tai e. Wszyscy dzielnie sobie poradzili z wyzwaniem. Było sporo śmiechu.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Następnie Zuzia Połatajko sprawdziła, czy uczniowie dobrze znają baśnie, zadając zagadki. Po nich przedstawiona została scenka dotycząca zachowania uczniów w bibliotece i szanowania przez nich książek, które wypożyczają. Było zabawnie, ale też chwilami niezbyt wesoło, kiedy okazało się, że niektórzy uczniowie nie potrafią zachować się w bibliotece i nie szanują wypożyczanych książek. A przecież to prawdziwe skarby.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Na zakończenie spotkania Amelka Wielgolińska z pomocą koleżanek i kolegów z klasy jeszcze raz przypomniała, dlaczego warto czytać.
„Czytaj, by być pewnym siebie,
Czytaj, by być w siódmym niebie,
Czytaj, żeby więcej wiedzieć,
Czytaj, żeby jaśniej myśleć,
Czytaj, żeby poznać świat,
Czytaj, nieważne ile masz lat!”


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po zakończeniu happeningu pani Ula Majkowska wspólnie z Panią Dyrektor wręczyły dyplomy, nagrody i wyróżnienia uczestnikom Ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego Memory Master.
O wystąpienie poproszono następujących uczniów:
laureat I stopnia – Mateusz Kucharczyk ucz. kl. IV
laureat I stopnia – Zuzanna Połatajko ucz. kl. IV
laureat III stopnia – Aleksander Próchnicki ucz. kl. VI
wyróżnienie – Magdalena Kowalska ucz. kl. V
Wszystkich uczestników konkursu nagrodzono gromkimi brawami. Gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy sukcesów w kolejnych konkursach.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

KG

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]