Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu, bo przecież jest to święto naszych kochanych babć i dziadków. W naszej szkole zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w kalendarz imprez szkolnych. Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Ta wspaniała impreza odbyła się w naszej szkole w dniu 20.01.2017r. Na wstępie pani dyrektor przywitała wszystkich gości ciepłymi słowami. W pięknie udekorowanej sali dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały ciekawy program artystyczny. W większości były to wzruszające wiersze i piosenki okolicznościowe, związane tematycznie z tymże świętem, które zaprezentowali uczniowie z klasy II i III. Klasa I uświetniła występ tańcem z pomponami. Zerówka zatańczyła polkę, a dzieci z punktu przedszkolnego śpiewały śmieszną piosenkę o „Niegrzecznym dziadku”.

Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa kierowane pod ich adresem. Frekwencja jak co roku dopisała. Rodzice przygotowali poczęstunek w postaci ciasta, kawy, herbaty na pięknie udekorowanych kwiatami i wodnymi dekoracjami w szkle. Następnie wnuczęta obdarowały swoich dziadków upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. Były to piękne laurki z życzeniami. Na koniec uroczystości dzieci zaprosiły swoich gości do wspólnej zabawy. Odbyły się liczne konkursy. Atmosfera była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca.

AB, JJ i EL