Dzień Teatru w szkole
„NA KURPIOWSKĄ NUTĘ”

Ustanowiono go w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu.

27 marca, co roku, rozsyłana jest wiadomość, tłumaczona na ponad 20 języków, od wybitnego człowieka teatru zawierająca jego przemyślenia na temat teatru. Pierwszą taką wiadomość wysłał w 1962 roku Jean Cocteau. Tego dnia odbywają się specjalne spotkania, sympozja, przedstawienia i miniatury teatralne.

Teatr wszystko przetrzyma, jest drogą do uratowania człowieka - napisali w tegorocznym orędziu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru aktorka Isabelle Huppert i reżyser Leszek Mądzik.

Z okazji Dnia Teatru przygotowaliśmy krótkie przedstawienie i miniatury teatralne. Aktorami byli uczniowie klasy I oraz klasy IV. Występ rozpoczął barwny korowód z teatralną kukłą. Pierwszaki świetnie zainscenizowały przedstawienie pt. „Wiosna”. Klasa IV zachwyciła swoim wystąpieniem wystawiając dwie miniatury: „ Taniec drewnianych lalek” i „ Laleczka z saskiej porcelany”. Nasi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

AB