Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Dzień Teatru w szkole
„NA KURPIOWSKĄ NUTĘ”

Ustanowiono go w czerwcu 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Dzień obchodów ustalono na 27 marca, w rocznicę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

27 marca, co roku, rozsyłana jest wiadomość, tłumaczona na ponad 20 języków, od wybitnego człowieka teatru zawierająca jego przemyślenia na temat teatru. Pierwszą taką wiadomość wysłał w 1962 roku Jean Cocteau. Tego dnia odbywają się specjalne spotkania, sympozja, przedstawienia i miniatury teatralne.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Teatr wszystko przetrzyma, jest drogą do uratowania człowieka - napisali w tegorocznym orędziu z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru aktorka Isabelle Huppert i reżyser Leszek Mądzik.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Z okazji Dnia Teatru przygotowaliśmy krótkie przedstawienie i miniatury teatralne. Aktorami byli uczniowie klasy I oraz klasy IV. Występ rozpoczął barwny korowód z teatralną kukłą. Pierwszaki świetnie zainscenizowały przedstawienie pt. „Wiosna”. Klasa IV zachwyciła swoim wystąpieniem wystawiając dwie miniatury: „ Taniec drewnianych lalek” i „ Laleczka z saskiej porcelany”. Nasi aktorzy zostali nagrodzeni gromkimi brawami.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

AB

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]