Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie pierwszaków

W dniu 13 października o godzinie 10:00 uczniowie, nauczyciele, rodzice oraz zaproszeni goście zebrali się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, aby uczestniczyć w dwóch ważnych uroczystościach – Dniu Edukacji Narodowej i Pasowaniu na ucznia dzieci z klasy pierwszej. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Maciej Kubeł serdecznie powitał wszystkich zebranych. Następnie dyrektor szkoły pani Małgorzata Pieczyńska wygłosiła krótkie przemówienie poświęcone edukacji. Głos zabrali również zaproszeni goście: Wójt Gminy Rzekuń – pan Stanisław Godzina, Radny Gminy Rzekuń – pan Jerzy Konopka.

Podczas uroczystości Pani Dyrektor wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły nauczycielom: pani Ewie Białobrzeskiej, panie Ewie Łojewskiej, pani Urszuli Majkowskiej i pani Mariannie Zalewskiej. Pani Katarzyna Grzybowska otrzymała Medal Komisji Narodowej i Nagrodę Wójta Gminy Rzekuń.

Potem nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas II- VI oraz chóru szkolnego. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Nadszedł czas na ślubowanie pierwszoklasistów. Antoni z klasy VI wprowadził odświętnie ubranych pierwszaków. Dzieci z rumieńcami na twarzach z wielkim przejęciem recytowały wiersze, śpiewały piosenki. Wspaniale rozwiązywały zagadki o tematyce szkolnej.

Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu pierwszaki złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane wielkim czerwonym ołówkiem. Otrzymali z rąk dyrektora i wychowawcy pamiątkowe dyplomy a od rodziców kuferki obfitości.

Starsi koledzy życzyli im samych szóstek i piątek w szkole. Rada Rodziców w prezencie podarowała dwa komplety klocków. Rodzice złożyli podziękowanie wychowawcy Pani Annie Bałon oraz Pani Dyrektor.

Do grona uczniów zostali przyjęci:
Alicja Bacławska
Iga Chełstowska
Mirosław Czujkiewicz
Sławomir Czujkiewicz
Bartosz Mierzejek
Filip Nadrowski
Klara Nożewska
Kinga Opęchowska
Mikołaj Piersa
Wiktor Sęk

Nauczycielom i pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom zostały wręczone kwiaty i laurki z życzeniami wykonanymi przez Samorząd Uczniowski.

JJ, EL i AB