Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Kalendarz
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Przyjaciel Szkoły"
"Szkoła współpracy"
"Dla rodziców"

Szlak Piastowski
Dwudniowa wycieczka edukacyjna do Biskupina,
Gniezna i Lednogóry.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

9 czerwca 2016r. o godzinie 6.10 przed szkołą zgromadziło się 27 uczestników wycieczki i w towarzystwie odprowadzających rodziców czekało na przyjazd autokaru.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po niemal sześciu godzinach podróży wycieczka dotarła do Biskupina. Pod kierunkiem przewodnika uczestnicy wycieczki zwiedzili Rezerwat Archeologiczny, w którym zobaczyli i usłyszeli jak żyli ludzie w epoce neolitu, obejrzeli wnętrze tzw. długiego domu, w którym mieszkali nie tylko ludzie, ale również były pomieszczenia dla ich zwierząt.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po zwiedzeniu wioski archeologicznej i zakupieniu pamiątek wycieczka udała się do Muzeum Kolei Wąskotorowej w miejscowości Wenecja. Uczniowie obejrzeli tam różne lokomotywy i poznali ich historię. Niektóre z nich mają już ponad sto lat, a mimo to nadal „są na chodzie”.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po zwiedzeniu Muzeum Kolei uczestnicy wycieczki udali się na przejażdżkę kolejką wąskotorową z Wenecji do Żnina. Pogoda dopisywała, co służyło dobremu humorowi i podziwianiu pięknych krajobrazów.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po opuszczeniu kolejki wszyscy udali się do autokaru, który przewiózł uczniów i ich opiekunów do hotelu Nest w Gnieźnie. W hotelowej restauracji czekała już obiadokolacja, którą wszyscy zjedli ze smakiem.


Następnego dnia, 10 czerwca o godzinie 7.00 było śniadanie. Każdy mógł zjeść coś co lubi, gdyż śniadanie było w formie bufetu z bardzo dużym wyborem potraw. Po śniadaniu trzeba było się spakować i z żalem opuścić gościnny hotel Nest. Uczniowie twierdzili, że z chęcią zostaliby tu na dłużej. Przy autokarze czekał już Pan przewodnik, który miał towarzyszyć uczestnikom wycieczki podczas zwiedzania pierwszej stolicy Polski – Gniezna.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Pierwszym punktem w drugim dniu wycieczki była Archikatedra WMNP w Gnieźnie, w której znajdują się słynne „drzwi gnieźnieńskie” z końca XII wieku przedstawiające w formie 18 scen życie Św. Wojciecha, patrona Polski od momentu jego narodzin aż do chwili ogłoszenia go świętym. Po wysłuchaniu historii o drzwiach gnieźnieńskich uczniowie zwiedzili katedrę.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Kolejnym punktem dzisiejszego dnia było Muzeum Pierwszych Piastów na Ostrowie Lednickim. Dużą atrakcją była przeprawa promem na wyspę, na której znajdują się ruiny pierwszej osady, która zapoczątkowała państwo polskie.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po pobycie na Ostrowie Lednickim wycieczka udała się na Pola Lednickie, na których co roku odbywają się spotkania młodzieży. Dużym przeżyciem był pobyt przy tzw. Bramie Rybie, symbolu wkroczenia w trzecie tysiąclecie.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Ostatnim punktem wycieczki była Kruszwica z jej największą atrakcją turystyczną w postaci „Mysiej wieży”. Według legendy to właśnie tutaj Popiela zjadły myszy. Po dotarciu na szczyt wieży podziwiano piękną panoramę Kruszwicy i okolic.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

O godz. 22.00 wycieczka dotarła do Laskowca, gdzie czekali już stęsknieni rodzice. Pod ich opieką dzieci udały się domów.


UM

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]