"Przyjaciel Szkoły"
"Dla rodziców"

Szkolna wycieczka edukacyjna

W Dniu Dziecka, 1 czerwca 2016r. uczniowie naszej szkoły udali się na jednodniową wycieczkę edukacyjną do Kadzidłowa i Rucianego Nidy. O godzinie 7.40 uczestnicy wycieczki zgromadzili się przed budynkiem szkoły i z niecierpliwością oczekiwali na przyjazd autokaru. Zgodnie z planem o godzinie 8.00 nastąpił wyjazd w trasę.

Po dwóch godzinach podróży wesoła grupa dotarła do Kadzidłowa, gdzie pod opieką przewodnika dzieci podziwiały zwierzęta żyjące w polskich lasach i na polskich łąkach. Była też okazja do głaskania i karmienia niektórych zwierząt specjalną karmą. Dzieciom najbardziej podobały się daniele, wilki, ryś oraz orzeł bielik. Wielką atrakcją, a dla niektórych trudnością, było pokonywanie drabinek oddzielających poszczególne tereny, na których żyją określone gatunki zwierząt.

Po długim, męczącym lecz ciekawym spacerze oraz kupieniu pamiątek uczestnicy udali się do atrakcyjnego miasteczka mazurskiego – Ruciane Nida. Tam w przystani „U Faryja” już czekał statek, którym uczestnicy wycieczki popłynęli w rejs po jeziorze Nidzkim. W trakcie rejsu dzieci podziwiały piękne widoki lasów, łąk i pól. Obserwowały dzikie kaczki i łabędzie pływające po jeziorze, zobaczyły śluzę. Kapitan statku umilał rejs ciekawymi opowieściami.

Po zejściu na ląd wszyscy udali się do przystani „U Faryja” na posiłek. Czekały już kiełbaski przygotowane na grillu. Po posiłku i krótkim odpoczynku trzeba było wyruszyć w drogę powrotną. Podróż minęła szybko i wesoło, gdyż dzieciom dopisywał humor po udanej wycieczce. Dzieliły się swoimi wrażeniami z koleżankami i kolegami.

UM