Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Święto 5 Pułku Ułanów Zasławskich

[Rozmiar: 213889 bajtów]

W dniu 20 września jak co roku obchodziliśmy Święto 5 Pułku Ułanów Zasławskich, które przypada na trzecią niedzielę września. Uroczystości rozpoczęły się od mszy w kościele pw. św. Wojciecha w intencji poległych i zmarłych żołnierzy. W obchodach wziął udział Czesław Mroczek, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, parlamentarzyści, przedstawiciele władz samorządowych oraz licznie zgromadzeni mieszkańcy miasta.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po mszy świętej uroczystości tradycyjnie przeniesiono pod pomnik przy ul. I Armii Wojska Polskieg. W tym roku miejsce upamiętniające stacjonujący w Wojciechowicach w latach 1921-1939 5 Pułk Ułanów Zasławskich zostało odnowione. Nowy, większy i bardziej okazały pomnik poświęcono podczas uroczystości.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Zebrani pod pomnikiem uczestnicy uroczystości wysłuchali okolicznościowych przemówień, a następnie byli świadkami uroczystego ślubowania złożonego przez uczniów klas pierwszych o profilu wojskowym ZSZ Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po odczytaniu apelu pamięci żołnierze z Ośrodka Szkolenia Poligonowego wojsk lądowych Orzysz w Bemowie Piskim oddali salwę honorową a przybyłe na uroczystość delegacje, a wśród nich i naszej szkoły, złożyły kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym 5 Pułk Ułanów Zasławskich.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Oficjalne uroczystości zakończyły się przemarszem orkiestry i pocztów sztandarowych oraz gości na teren ZSZ Nr 2 im. 5 Pułku Ułanów Zasławskich gdzie odbyły się pokazy musztry oraz jazdy konnej. Możliwe było również zwiedzanie Izby Tradycji 5 Pułku Ułanów Zasławskich.


WS

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]