Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Dzień Patrona

W dniu 25 września tj. piątek o godz. 12:00 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona naszej szkoły- ks. A. Pęksy. W tym roku wspominaliśmy 18 rocznicę Jego śmierci. Uroczysta akademia rozpoczęła się od wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz powitania gości.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Nasze uczennice klasy VI: Izabela Marcińczyk oraz Oliwia Twardziak miały zaszczyt powitać: proboszcza parafii św. Wojciecha –ks. Michała Borowskiego, ks. A. Narwojsza, pana Jerzego Pęksę, pracownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu panią Teresę Sagałę, opiekuna świetlicy środowiskowej panią Katarzynę Mierzejewską oraz przyjaciela naszej szkoły panią Teresę Chrostowską.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po powitaniu gości nastąpiła część artystyczna poświęcona naszemu wspaniałemu patronowi. Wróciliśmy do czasu , gdzie żył ks. Antonii, wspominaliśmy Jego dobroć i duchowość. Cała uroczystość była ubogacona poezją oraz oprawą muzyczną, przygotowaną pod kierownictwem Pani K. Grzybowskiej. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor Małgorzata Pieczyńska. Podziękowała naszym artystom oraz nauczycielom a także zachęcała do życia wartościami, jakimi żył patron. Na koniec zacytowała wypowiedzi uczniów: „Kim dla nich jest patron- ks. A. Pęksa?”.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Następnie głos zabrali nasi szanowni goście: ks. proboszcz Michał Borowski, pan Jerzy Pęksa oraz pani Teresa Chrostowska. Wyrazili oni radość, iż szkole patronuje tak wspaniały kapłan. Na koniec uczniowie i nauczyciele rozeszli się do klas, zaś goście udali się na poczęstunek.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

W niedzielę 27 09 2015 r. w dzień rocznicy śmierci zebraliśmy się ponownie , jak co roku na mszy w intencji naszego Kapłana na cmentarzu komunalnym w Ostrołęce. Po uroczystej mszy udaliśmy się wspólnie do grobu ks. Antoniego, aby odmówić różaniec oraz złożyć wieniec.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

EB

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]