Dzień Patrona

W dniu 25 września tj. piątek o godz. 12:00 odbyła się uroczystość z okazji Dnia Patrona naszej szkoły- ks. A. Pęksy. W tym roku wspominaliśmy 18 rocznicę Jego śmierci. Uroczysta akademia rozpoczęła się od wprowadzeniem pocztu sztandarowego oraz powitania gości.

Nasze uczennice klasy VI: Izabela Marcińczyk oraz Oliwia Twardziak miały zaszczyt powitać: proboszcza parafii św. Wojciecha –ks. Michała Borowskiego, ks. A. Narwojsza, pana Jerzego Pęksę, pracownika Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu panią Teresę Sagałę, opiekuna świetlicy środowiskowej panią Katarzynę Mierzejewską oraz przyjaciela naszej szkoły panią Teresę Chrostowską.

Po powitaniu gości nastąpiła część artystyczna poświęcona naszemu wspaniałemu patronowi. Wróciliśmy do czasu , gdzie żył ks. Antonii, wspominaliśmy Jego dobroć i duchowość. Cała uroczystość była ubogacona poezją oraz oprawą muzyczną, przygotowaną pod kierownictwem Pani K. Grzybowskiej. Po zakończeniu części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor Małgorzata Pieczyńska. Podziękowała naszym artystom oraz nauczycielom a także zachęcała do życia wartościami, jakimi żył patron. Na koniec zacytowała wypowiedzi uczniów: „Kim dla nich jest patron- ks. A. Pęksa?”.

Następnie głos zabrali nasi szanowni goście: ks. proboszcz Michał Borowski, pan Jerzy Pęksa oraz pani Teresa Chrostowska. Wyrazili oni radość, iż szkole patronuje tak wspaniały kapłan. Na koniec uczniowie i nauczyciele rozeszli się do klas, zaś goście udali się na poczęstunek.

W niedzielę 27 09 2015 r. w dzień rocznicy śmierci zebraliśmy się ponownie , jak co roku na mszy w intencji naszego Kapłana na cmentarzu komunalnym w Ostrołęce. Po uroczystej mszy udaliśmy się wspólnie do grobu ks. Antoniego, aby odmówić różaniec oraz złożyć wieniec.

EB