25 listopada 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu odbyła się uroczystość z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. W tym dniu nasza klasa układała słowa piosenki o misiu pt. „Mój misiaczku” do znanej melodii. Potem uczyliśmy inne klasy naszej piosenki. Każdy z nas miał za zadanie przynieść swojego pluszowego przyjaciela.

O godzinie 11:00 odbyło się spotkanie związane z tym świętem. Spotkanie rozpoczęło się od wspólnego obejrzenia fragmentu bajki „Kubuś Puchatek”. W drugiej części rozstrzygnięto konkurs na wiersz o pluszowym misiu. Swoje prace zaprezentowali autorzy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez Samorząd Uczniowski. Następnie uczniowie zaśpiewali piosenkę „Mój misiaczku”. Ciekawym wydarzeniem był występ przedszkolaków, którzy recytowali wiersz o misiu.

Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem uczniów i ich pluszowych ulubieńców.

Zuzanna Połatajko klasa III