"Przyjaciel Szkoły"
"Dla rodziców"

XIX GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY
LASKOWIEC 2016

5 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Ks. Antoniego Pęksy w Laskowcu odbyła się XIX edycja GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO LASKOWIEC 2016. Wzięło w nim udział 40 uczniów z sześciu szkół z terenu Gminy Rzekuń. Punktualnie o godz. 9.00 Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Pieczyńska serdecznie powitała wszystkich uczestników konkursu oraz nauczycieli i opiekunów przybyłych na konkurs z uczniami. Rywalizującym uczniom życzyła osiągnięcia jak najlepszych wyników oraz dobrego samopoczucia podczas pobytu w naszej szkole. Pani Ewa Łojewska przypomniała uczestnikom zasady obowiązujące podczas konkursu. W tym roku atmosfera konkursu była wyjątkowa. Wynikało to głównie z faktu, iż wszyscy uczestnicy konkursu pisali zadania konkursowe w nowo wybudowanej sali gimnastycznej.

Po godzinnej rywalizacji i zmaganiach komisje konkursowe sprawdzały prace uczniów, a ci w tym czasie udali się na poczęstunek, zwiedzanie szkoły i zajęcia w grupach pod okiem nauczycieli.
W klasach I-III najlepszym uczniom komisja przyznała tytuł: Super Mistrza siedmiu uczestnikom, Mistrza - dziesięciu i Małego Mistrza – czterem uczniom biorącym udział w konkursie. W klasach IV – VI najlepszym w każdej klasie przyznano I, II, III miejsce.

Wszyscy w napięciu oczekiwali na wyniki. Około 12.00 przybył do szkoły wójt gminy Pan Stanisław Godzina i nastąpiła najbardziej uroczysta chwila naszej imprezy. Zabierając głos, wójt Pan Stanisław Godzina wyraził ogromne zadowolenie z dużego zainteresowania uczniów matematyką, podkreślił znaczenie tej nauki w różnych dziedzinach życia i przyszłego kształcenia. Życzył uczniom niesłabnącej inspiracji do zmagania się z ciekawymi i zagadkowymi zadaniami z matematyki.

Pani Ewa Łojewska ogłosiła wyniki XIX edycji Gminnego Konkursu Matematycznego, natomiast pani dyrektor Małgorzata Pieczyńska wspólnie z Panem Wójtem wręczyli zwycięzcom dyplomy i pamiątkowe upominki, a pozostałym uczniom dyplomy uczestnictwa i upominki pocieszenia. Na ręce nauczycieli wręczono podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu. Miłym akcentem uroczystości były wspólne zdjęcia.