Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
Kalendarz
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Przyjaciel Szkoły"
"Szkoła współpracy"
"Dla rodziców"

XIX GMINNY KONKURS MATEMATYCZNY
LASKOWIEC 2016

5 maja 2016 r. w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Ks. Antoniego Pęksy w Laskowcu odbyła się XIX edycja GMINNEGO KONKURSU MATEMATYCZNEGO LASKOWIEC 2016. Wzięło w nim udział 40 uczniów z sześciu szkół z terenu Gminy Rzekuń. Punktualnie o godz. 9.00 Dyrektor Szkoły Pani Małgorzata Pieczyńska serdecznie powitała wszystkich uczestników konkursu oraz nauczycieli i opiekunów przybyłych na konkurs z uczniami. Rywalizującym uczniom życzyła osiągnięcia jak najlepszych wyników oraz dobrego samopoczucia podczas pobytu w naszej szkole. Pani Ewa Łojewska przypomniała uczestnikom zasady obowiązujące podczas konkursu. W tym roku atmosfera konkursu była wyjątkowa. Wynikało to głównie z faktu, iż wszyscy uczestnicy konkursu pisali zadania konkursowe w nowo wybudowanej sali gimnastycznej.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po godzinnej rywalizacji i zmaganiach komisje konkursowe sprawdzały prace uczniów, a ci w tym czasie udali się na poczęstunek, zwiedzanie szkoły i zajęcia w grupach pod okiem nauczycieli.
W klasach I-III najlepszym uczniom komisja przyznała tytuł: Super Mistrza siedmiu uczestnikom, Mistrza - dziesięciu i Małego Mistrza – czterem uczniom biorącym udział w konkursie. W klasach IV – VI najlepszym w każdej klasie przyznano I, II, III miejsce.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Wszyscy w napięciu oczekiwali na wyniki. Około 12.00 przybył do szkoły wójt gminy Pan Stanisław Godzina i nastąpiła najbardziej uroczysta chwila naszej imprezy. Zabierając głos, wójt Pan Stanisław Godzina wyraził ogromne zadowolenie z dużego zainteresowania uczniów matematyką, podkreślił znaczenie tej nauki w różnych dziedzinach życia i przyszłego kształcenia. Życzył uczniom niesłabnącej inspiracji do zmagania się z ciekawymi i zagadkowymi zadaniami z matematyki.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Pani Ewa Łojewska ogłosiła wyniki XIX edycji Gminnego Konkursu Matematycznego, natomiast pani dyrektor Małgorzata Pieczyńska wspólnie z Panem Wójtem wręczyli zwycięzcom dyplomy i pamiątkowe upominki, a pozostałym uczniom dyplomy uczestnictwa i upominki pocieszenia. Na ręce nauczycieli wręczono podziękowania za zaangażowanie w przygotowanie uczniów do konkursu. Miłym akcentem uroczystości były wspólne zdjęcia.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]