"Przyjaciel Szkoły"
"Dla rodziców"

Obwieszczamy koniec roku!

W dniu 24 czerwca 2016 roku odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2015/2016 z udziałem pani dyrektor, wychowawców, nauczycieli, rodziców, pracowników obsługi, uczniów oraz zaproszonych gości. Nasze zaproszenie przyjęli: Ksiądz Michał Borowski proboszcz parafii św Wojciecha w Ostrołęce, Pan Stanisław Godzina Wójt Gminy Rzekuń, Pani Agnieszka Majdecka Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu, Pani Teresa Chrostowska, Pani Teresa Sagała, Pani Katarzyna Mierzejewska oraz przedstawiciele rodziny patrona szkoły: Pani Anna Duch i Pan Jerzy Pęksa.

Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły i odśpiewaniu Mazurka Dąbrowskiego nastąpiło przekazanie sztandaru. Uczniów klasy szóstej zastąpili w poczcie: Aleksander Próchnicki, Maja Piechocińska i Julia Suplicka.

Na scenę wkroczyli kończący szkołę podstawową uczniowie klasy szóstej, którzy złożyli ślubowanie. Po ślubowaniu Pani Dyrektor, Wójt Gminy z wychowawcą klasy wręczyli świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i nagrody uczniom klasy szóstej.

Świadectwa z wyróżnieniem otrzymały: Magdalena Mielnicka – uzyskała średnią ocen 5,36 i wzorowe zachowanie, Kinga Perzanowska – uzyskała średnią ocen 5,27 i wzorowe zachowanie, Izabela Marcińczyk – uzyskała średnią ocen 4,82 i wzorowe zachowanie oraz Oliwia Twardziak – uzyskała średnią ocen 4,82 i bardzo dobre zachowanie. Wręczone zostały również nagrody: Nagroda Patrona Szkoły Magdalenie Mielnickiej, nagroda ufundowana przez rodzinę Patrona Szkoły państwa Pęksów Izabeli Marcińczyk oraz wyróżnienie „Ambitny Uczeń” Kindze Perzanowskiej.

Po wręczeniu świadectw głos zabrała dyrektor szkoły pani Małgorzata Pieczyńska. W swoim przemówieniu podsumowała kończący się rok szkolny i życzyła wszystkim wspaniałych, bezpiecznych wakacji. Do zebranych zwrócili się również ksiądz Michał Borowski i Wójt Gminy Rzekuń pan Stanisław Godzina. Część oficjalna dobiegła końca, a Poczet Sztandarowy został wyprowadzony.

Prowadzący zaprosił wszystkich do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez uczniów klasy szóstej wspieranych przez młodszych kolegów i koleżanki. Były wiersze, skecze i wzruszające piosenki.

Po części artystycznej dyrektor szkoły Pani Małgorzata Pieczyńska wręczyła też uczniom klas IV – V świadectwa z wyróżnieniem, nagrody za wyniki w nauce uczniom klasy drugiej i trzeciej, listy gratulacyjne dla rodziców, nagrody za różnego rodzaju działalność uczniów oraz podziękowania dla rodziców za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły.

Uroczystość zakończyło wręczenie Honorowego tytułu „Przyjaciela Szkoły” Pani Teresie Chrostowskiej.

WS