Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

"Jezusa narodzonego wszyscy witajmy"

[Rozmiar: 213889 bajtów]

W piątek 22 grudnia, w naszej szkole odbyły się jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu uczniów klas: III-VI. Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć: księdza A. Narwojsza, Wójta Gminy Rzekuń pana Stanisława Godzinę, Sekretarza Gminy Rzekuń panią Bożenę Jaskólską, Radnego Gminy Rzekuń pana Jerzego Konopkę, Radnego Gminy Rzekuń pana Rafała Pupka, Dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzekuniu panią Agnieszkę Majdecką, Przyjaciela naszej szkoły panią Teresę Chrostowską.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

W atmosferę świąteczną wprowadziła nas uczennica klasy V Krystyna Podsiadlik, która rozpoczęła część artystyczną kolędą „Lulajże Jezuniu”, którą zagrała na wiolonczeli.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Następnie nasi uczniowie wcielając się w różne postacie próbowali przenieść wszystkich uczestników do wydarzeń , które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu, a mianowicie czasy narodzenia Jezusa. Cała uroczystość była wzbogacona kolędami, w wykonaniu uczniów naszej szkoły pod kierownictwem pani Katarzyny Grzybowskiej.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po przedstawieniu głos zabrała pani dyrektor Małgorzata Pieczyńska, która złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Odwołała się do słów Matki Teresy z Kalkuty: „Zawsze ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego ręce jest Boże Narodzenie”.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Nie zabrakło również życzeń złożonych przez naszych szanownych gości. Tym miłym akcentem zakończyliśmy naszą uroczystość a następnie w tej atmosferze udaliśmy się na wigilię szkolną.


EB

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]