Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Warsztaty na temat „Energia w dobrych rękach”

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Dlaczego prąd „płynie”, a mimo to wcale nie jest mokry? Jak może „kopnąć”, skoro nie ma nóg? Czym w ogóle jest prąd i jakie ma właściwości? Dzisiaj dowiedzieli się tego uczniowie naszej szkoły podczas warsztatów przeprowadzonych w ramach akcji „Energia w dobrych rękach. PSE i Aldesa Nowa Energia dla Mazowsza, Warmii i Mazur”.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Pod okiem doświadczonych trenerów dzieci samodzielnie przeprowadzały eksperymenty naukowe wykorzystując takie zjawiska jak indukcja elektryczna, elektrostatyka, przewodnictwo i wiele innych. Biorąc udział w kreatywnych zabawach dowiedziały się skąd się bierze prąd i jak trafia do naszych domów. W trakcie zajęć poznały też zasady bezpiecznego obchodzenia się z urządzeniami elektrycznymi oraz racjonalnego i ekologicznego gospodarowania energią.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Podczas warsztatów czas mijał w zawrotnym tempie. No bo jak tu nie być zachwyconym, kiedy swoim palcem można wyprodukować pioruny i zobaczyć jak kolegom i koleżankom włosy unoszą się w górę pod wpływem prądu. Uczestnicy mieli też okazję „wyprodukować” własnoręcznie prąd i na własnej skórze zaobserwować, że każdy człowiek to taka mała elektrownia, która czasem też razi prądem innych. Uczniowie nauczyli się również bezpiecznie obchodzić się z prądem i dowiedzieli się gdzie najlepiej schronić się w czasie burzy.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po zakończeniu emocjonujących warsztatów uczniowie otrzymali w nagrodę wspaniałe upominki: świecące długopisy, tańczące kwiatki i latarki ładowane siłą dłoni. Wychodzili z zajęć podekscytowani i bogatsi w wiele nowych doświadczeń.


UM

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]