Dzień otwarty

17 maja 2016 r. w godzinach od 800do 1430 odbył się w naszej szkole dzień otwarty pod hasłem Rodzinny portrecik. Rodzicom i społeczności lokalnej zaproponowano zwiedzanie bazy dydaktycznej szkoły, oglądanie wystawek prac uczniów, udział w zajęciach otwartych we wszystkich klasach i w punkcie przedszkolnym.

O godzinie 1100 zebrani w sali gimnastycznej rodzice i goście mieli możliwość obejrzenia części artystycznej zatytułowanej NASZE TALENTY, prezentującej zdolności i umiejętności uczniów oraz efekty codziennej pracy uczniów i nauczycieli w szkole. W przygotowanym pokazie nie zabrakło odniesienia do zbliżającego się Dnia Mamy i obchodzonego w czerwcu Dnia Taty. Licznie przybyli rodzice z uwagą i wzruszeniem obserwowali występy młodych wykonawców. Najmłodsi recytowali wiersze, śpiewali piosenki, odgrywali scenki, tańczyli do piosenki „In the jungle” z filmu Król lew.

Uczniowie z klas IV - VI zaprezentowali przygotowane samodzielnie przedstawienie „Demeter i Kora”, pochwalili się nietypowymi osiągnięciami „sportowymi” w scence „Sala gimnastyczna”, grali na bum bum rurkach, pięknie śpiewali piosenki. Na koniec bardzo liczna grupa uczniów klas starszych zatańczyła Belgijkę, popularny wśród młodzieży i dorosłych skoczny taniec. Udało się zaprosić do wzięcia udziału w zabawie przedstawicielkę rodziców panią Justynę Piechocińską, która zachwyciła wszystkich swoimi umiejętnościami tanecznymi.

Na zakończenie części artystycznej rodzice, goście, uczniowie chwycili się za ręce i wzięli udział w zabawie do piosenki „Na prawo, na lewo się kołyszemy”. Wszyscy świetnie się bawili.

Po zakończeniu prezentacji szkolnych talentów uczniowie klas IV - VI udali się na kolejne zajęcia edukacyjne, a uczniowie klas 0 - III i punktu przedszkolnego wspólnie z rodzicami świętowali Dzień Rodzinny. Złożyli życzenia mamom i tatusiom, wręczyli przygotowane własnoręcznie laurki, zaśpiewali „Sto lat” i wspólnie spędzali czas na zabawach, posilając się przygotowanymi słodkościami.

KG