Odwiedziny absolwentów

2 marca 2016 r. do naszej szkoły przybyli absolwenci, którzy w czerwcu ubiegłego roku opuścili mury podstawówki i rozpoczęli edukację w gimnazjum. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14:30. Skorzystaliśmy z gościnności bibliotekarki pani Teresy Sagały, która udostępniła nam przytulne pomieszczenie Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Laskowcu.

W sali bibliotecznej goście i przedstawiciele obecnej klasy szóstej wraz z panią Katarzyną Grzybowską zajęli miejsca przy wspólnym stole, by powspominać tak niedawno razem spędzone chwile w podstawówce i posłuchać, jak wiedzie się naszym uczniom w gimnazjum. Absolwenci opowiadali o ulubionych nauczycielach, zajęciach edukacyjnych, koleżankach i kolegach, szkolnych przygodach, uroczystościach, swoich sukcesach i porażkach. Oczywiście trochę też postraszyli młodszych kolegów niektórymi pedagogami, przestrzegli, czego nie należy robić, by wieść spokojne uczniowskie życie, a przede wszystkim poinformowali, że w nowej szkole będą musieli ciężko pracować, bo dojdą nowe przedmioty i wymagać się będzie od nich o wiele więcej niż w szkole podstawowej.

Spotkaniu, które trwało półtorej godziny, towarzyszyła miła, wesoła atmosfera i dużo śmiechu, bo przecież spędziliśmy czas w gronie dobrych znajomych. Były wspólne pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie absolwenci wyrazili zadowolenie z wybranego gimnazjum, do którego chętnie uczęszczają. Życzyli szóstoklasistom dobrego wyniku na sprawdzianie i zachęcali do wizyty w gimnazjum. Wychowawczyni ubiegłorocznej klasy szóstej pani K. Grzybowska zapraszała swoich wychowanków do odwiedzania szkoły podstawowej, w której zawsze są mile widziani.

K.G.