Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Odwiedziny absolwentów

[Rozmiar: 213889 bajtów]

2 marca 2016 r. do naszej szkoły przybyli absolwenci, którzy w czerwcu ubiegłego roku opuścili mury podstawówki i rozpoczęli edukację w gimnazjum. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 14:30. Skorzystaliśmy z gościnności bibliotekarki pani Teresy Sagały, która udostępniła nam przytulne pomieszczenie Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Laskowcu.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

W sali bibliotecznej goście i przedstawiciele obecnej klasy szóstej wraz z panią Katarzyną Grzybowską zajęli miejsca przy wspólnym stole, by powspominać tak niedawno razem spędzone chwile w podstawówce i posłuchać, jak wiedzie się naszym uczniom w gimnazjum. Absolwenci opowiadali o ulubionych nauczycielach, zajęciach edukacyjnych, koleżankach i kolegach, szkolnych przygodach, uroczystościach, swoich sukcesach i porażkach. Oczywiście trochę też postraszyli młodszych kolegów niektórymi pedagogami, przestrzegli, czego nie należy robić, by wieść spokojne uczniowskie życie, a przede wszystkim poinformowali, że w nowej szkole będą musieli ciężko pracować, bo dojdą nowe przedmioty i wymagać się będzie od nich o wiele więcej niż w szkole podstawowej.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Spotkaniu, które trwało półtorej godziny, towarzyszyła miła, wesoła atmosfera i dużo śmiechu, bo przecież spędziliśmy czas w gronie dobrych znajomych. Były wspólne pamiątkowe zdjęcia. Na zakończenie absolwenci wyrazili zadowolenie z wybranego gimnazjum, do którego chętnie uczęszczają. Życzyli szóstoklasistom dobrego wyniku na sprawdzianie i zachęcali do wizyty w gimnazjum. Wychowawczyni ubiegłorocznej klasy szóstej pani K. Grzybowska zapraszała swoich wychowanków do odwiedzania szkoły podstawowej, w której zawsze są mile widziani.

K.G.

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]