Sukces naszych uczniów w konkursie plastycznym

17 października 2015 r. dwie uczennice i jedna absolwentka naszej szkoły zostały zaproszone wraz z opiekunem, Panią Urszulą Majkowską do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce na otwarcie wystawy i podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Zaczyna się niewinnie. Mali kolekcjonerzy". W konkursie wzięły udział dzieci z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego w wieku od 5 do 13 lat.

Podczas wystawy każdy zwiedzający mógł z bliska przyjrzeć się zaprezentowanym kolekcjom. A było co oglądać, bo na dziedzińcu muzeum wystawiono m.in. kolekcje monet i znaczków, kart telefonicznych, kapsli czy otwieraczy do butelek. Były też naklejki, stare płyty winylowe, fotografie, banknoty, a nawet długopisy. Można było również zobaczyć niezwykle ciekawą kolekcję orłów polskich czy zbiór starych nieśmiertelników. Okazuje się, że zbierać można także opakowania po czekoladach czy obrazki z wizerunkami świętych. Można było porozmawiać z właścicielami kolekcji, którzy chętnie opowiadali o swojej pasji.

Na posiedzeniu w dniu 25 sierpnia 2015 roku, które odbyło się w siedzibie Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Jury Konkursowe Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Zaczyna się niewinnie. Mali kolekcjonerzy”, realizowanego w ramach projektu „Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonerów, czyli muzeum po drodze”, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Samorząd Województwa Mazowieckiego, oceniło prace zgłoszone w dwóch kategoriach oraz dwóch grupach wiekowych. Fundatorem nagród w Konkursie było Starostwo Powiatowe w Ostrołęce i Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.

Konkursowe prace plastyczne uczennice wykonały w ubiegłym roku szkolnym. Komisja przyznała III miejsce pracy Kingi Perzanowskiej, uczennicy klasy VI. Wyróżnienie otrzymała Paulina Mielnicka, absolwentka naszej szkoły. Dyplom uczestnictwa i pamiątkowe nagrody otrzymała też uczennica klasy VI, Izabela Marcińczyk. Dyplomy i nagrody laureatom oraz uczestnikom konkursu wręczali Pan Stanisław Kubeł, Starosta Powiatu Ostrołęckiego oraz Pan Krzysztof Parzychowski, Wicestarosta Powiatu Ostrołęckiego.

UM