Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Sukces naszych uczniów w konkursie plastycznym

17 października 2015 r. dwie uczennice i jedna absolwentka naszej szkoły zostały zaproszone wraz z opiekunem, Panią Urszulą Majkowską do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce na otwarcie wystawy i podsumowanie Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Zaczyna się niewinnie. Mali kolekcjonerzy". W konkursie wzięły udział dzieci z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego w wieku od 5 do 13 lat.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Podczas wystawy każdy zwiedzający mógł z bliska przyjrzeć się zaprezentowanym kolekcjom. A było co oglądać, bo na dziedzińcu muzeum wystawiono m.in. kolekcje monet i znaczków, kart telefonicznych, kapsli czy otwieraczy do butelek. Były też naklejki, stare płyty winylowe, fotografie, banknoty, a nawet długopisy. Można było również zobaczyć niezwykle ciekawą kolekcję orłów polskich czy zbiór starych nieśmiertelników. Okazuje się, że zbierać można także opakowania po czekoladach czy obrazki z wizerunkami świętych. Można było porozmawiać z właścicielami kolekcji, którzy chętnie opowiadali o swojej pasji.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Na posiedzeniu w dniu 25 sierpnia 2015 roku, które odbyło się w siedzibie Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, Jury Konkursowe Powiatowego Konkursu Plastyczno-Literackiego „Zaczyna się niewinnie. Mali kolekcjonerzy”, realizowanego w ramach projektu „Od włoskich bufetów po ebay kolekcjonerów, czyli muzeum po drodze”, współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Samorząd Województwa Mazowieckiego, oceniło prace zgłoszone w dwóch kategoriach oraz dwóch grupach wiekowych. Fundatorem nagród w Konkursie było Starostwo Powiatowe w Ostrołęce i Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Konkursowe prace plastyczne uczennice wykonały w ubiegłym roku szkolnym. Komisja przyznała III miejsce pracy Kingi Perzanowskiej, uczennicy klasy VI. Wyróżnienie otrzymała Paulina Mielnicka, absolwentka naszej szkoły. Dyplom uczestnictwa i pamiątkowe nagrody otrzymała też uczennica klasy VI, Izabela Marcińczyk. Dyplomy i nagrody laureatom oraz uczestnikom konkursu wręczali Pan Stanisław Kubeł, Starosta Powiatu Ostrołęckiego oraz Pan Krzysztof Parzychowski, Wicestarosta Powiatu Ostrołęckiego.


UM

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]