Dzień Edukacji Narodowej i Ślubowanie pierwszaków

W dniu 13 października 2015r. odbyła się w naszej szkole bardzo ważna uroczystość. Przygotowany program artystyczny był nieco inny niż dotychczas. Składał się z dwóch części. Pierwsza z nich była poświęcona nauczycielom, pracownikom szkoły oraz osobom związanym z oświatą. Nie zabrakło pięknie recytowanych wierszy i wspaniałych piosenek. Występ uświetniły dziewczynki z III klasy, które zaprezentowały układ z pomponami do piosenki „Szkolny rock and roll”

Druga część uroczystości była poświęcona pierwszakom, podczas której dzieci złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów.

Najpierw odbyły podróż do czterech krain: krainy muzyki, krainy pracy, krainy miłości i krainy mądrości. Z każdej podróży musiały przynieść symbol danej krainy. Dopiero wtedy dobra wróżka mogła odczarować dzieci. Występ został nagrodzony gromkimi brawami. Dyrektor szkoły Pani Małgorzata Pieczyńska stwierdziła, że dzieci zdały egzamin i mogą przystąpić do ślubowania. W poczet braci uczniowskiej zostało przyjętych 17 dzieci.

Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, które wręczyła sekretarz Gminy Rzekuń Pani Bożena Jaskólska. Rodzice pierwszaków złożyli podziękowania wychowawczyni Pani Elżbiecie Lesiuk oraz Pani Dyrektor.

Nauczycielom , pracownikom szkoły oraz zaproszonym gościom uczniowie wręczyli kwiaty i samodzielnie wykonane serduszka w podzięce „za trud, za uśmiech, za serce”.

EL i AB