Akademia z okazji Rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29 kwietnia w naszej szkole odbyła się akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Jak przystało na święto narodowe uroczystość rozpoczęła się od wejścia pocztu flagowego i odśpiewania hymnu. Następnie uczniowie z klasy trzeciej oraz zespół wokalny przedstawili przedstawienie słowno – muzyczne przypominające, to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii Polski.

Nie zabrakło postaci króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i głównych autorów tekstu Konstytucji: Hugona Kołłątaja i Ignacego Potockiego. Przedstawiono tło historyczne, jak i najważniejsze artykuły Konstytucji 3 Maja, stanowiącej historyczny fundament nowoczesnego ustroju państwowego Polski. Wiersze i wystąpienia uczniów przeplatane były piosenkami.

Dyrektor Szkoły pani Małgorzata Pieczyńska przypomniała o konieczności okazywania przywiązania do symboli narodowych, w tym do flagi biało- czerwonej , o której należy pamiętać, aby ją wywiesić w okresie świąt państwowych.

WS