Akademia z okazji Święta Niepodległości

W dniu 12 listopada 2015 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona najważniejszemu polskiemu świętu narodowemu. Apel z okazji Święta Niepodległości przygotowali uczniowie klasy V i VI.

Po uroczystym odśpiewaniu Hymnu nastąpiła cześć artystyczna. Uczniowie wprowadzili społeczność szkolną w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku. W skrócie zobrazowano sytuację polityczną kraju, jaka miała miejsce przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Jednak największy nacisk położono na ukazanie ducha narodu polskiego, który w czasie 123 lat niewoli, stale wychodził z inicjatywą walki za ojczyznę. Przypomniano najważniejsze powstania narodowe oraz losy Polaków w okresie rozbiorów. Interpretacje muzyczne i recytatorskie utworów literackich pozwoliły zrozumieć rozterki i uczucia walczących o niepodległość.

Na koniec uroczystości zabrała głos dyrektor szkoły pani Małgorzata Pieczyńska oraz zaproszeni goście.

WS