Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Ogólnopolski konkurs plastyczno – literacki „Szkoła marzeń”

[Rozmiar: 213889 bajtów]

W bieżącym roku szkolnym uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskim konkursie plastyczno – literackim pod hasłem „Szkoła marzeń” organizowanym przez Parlamentarny Zespół ds. dzieci Senatu Rzeczypospolitej Polskiej. Uczestnicy konkursu mieli przedstawić swoją wizję i oczekiwania wobec szkoły jako miejsca przyjaznego uczniom. Mogli to zrobić w dowolnej formie, zarówno plastycznej, jak i literackiej.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się 7,5 tys. uczestników z całej Polski, a na etapie okręgowym w jego przeprowadzenie zaangażowało się 91 biur senatorskich i poselskich. Do etapu ogólnopolskiego zakwalifikowano 662 prace zarówno plastyczne, jak i literackie. Zdaniem organizatorów prace zgłoszone na konkurs mogą się stać cenną wskazówką i inspiracją dla osób związanych z edukacją. Z naszej szkoły na konkurs wpłynęło 6 prac literackich i 19 prac plastycznych. Prace zostały dostarczone do Biura Poselskiego Posła Andrzeja Kani.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Do finału zakwalifikowano z naszej szkoły łącznie 13 prac – 4 prace literackie i 9 prac plastycznych. Finaliści wraz z opiekunami, Panią Joanną Jezior i Panią Urszulą Majkowską zostali zaproszeni na ogłoszenie wyników do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w Warszawie w dniu 15 czerwca 2015 roku. Sponsorem wyjazdu było Biuro Poselskie Posła Andrzeja Kani.


[Rozmiar: 213889 bajtów]


Finalistami konkursu „Szkoła marzeń” w kategorii prac plastycznych zostali:
 Natalia Jakacka, uczennica klasy I
 Oliwia Kaczmarczyk, uczennica klasy I
 Rozalia Groda, uczennica klasy I
 Alicja Rzepa, uczennica klasy I
 Zofia Próchnicka, uczennica klasy II
 Maja Piechocińska, uczennica klasy IV
 Emila Kowalczyk, uczennica klasy V
 Magdalena Opęchowska, uczennica klasy VI
 Dominika Prusaczyk, uczennica klasy VI

Finalistami konkursu „Szkoła marzeń” w kategorii prac literackich zostali:
 Krzysztof Kalenik, uczeń klasy II
 Kinga Perzanowska, uczennica klasy VI
 Dominika Misiak, uczennica klasy VI
 Izabela Duszak, uczennica klasy VI


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po dotarciu do Sejmu i Senatu uczniowie wraz z opiekunami zostali zaprowadzeni do Sali Kolumnowej, gdzie zostali powitani przez parlamentarzystów. Przed wejściem do sali każdy uczestnik konkursu został obdarowany drobnymi upominkami. Następnie przedstawiciele ambasad Iranu, Łotwy i Słowenii mówili o swoich krajach, a także o obowiązujących w nich systemach szkolnictwa. Po przemówieniach zostały ogłoszone wyniki konkursu, a laureatom wręczono nagrody i dyplomy.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po zasadniczej uroczystości goście zostali podzieleni na grupy, które kolejno spotykały się z parlamentarzystami wręczającymi dyplomy za udział w konkursie. Uczniom z naszej szkoły dyplomy wręczała prof. Alicja Chybicka, Senator Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie pod opieką przewodnika udaliśmy się na zwiedzanie Sejmu i Senatu. W Sali Plenarnej Senatu RP uczniowie wzięli udział w głosowaniu zasiadając na fotelach Senatorów RP. W Sali Sejmowej poznaliśmy historię tego miejsca, zapoznaliśmy się z układem sali i dowiedzieliśmy się, które fotele zajmują Prezydent RP oraz przedstawiciele poszczególnych partii.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Dzień był pełen emocji ze względu na możliwość zobaczenia z bliska osób i miejsc, które na co dzień oglądamy w telewizji. Była to też żywa lekcja demokracji i patriotyzmu w miejscu, które jest sercem państwa polskiego.


UM

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]