Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Spotkanie z Panią Teresą Chrostowską

W dniu 25 września 2014r. o godzinie 9.00 przybyła do naszej szkoły Pani Teresa Chrostowska, osoba, która znała patrona naszej szkoły, księdza Antoniego Pęksę, aby podzielić się ze społecznością szkolną swoimi wspomnieniami o naszym patronie.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Na holu szkolnym zgromadzili się wszyscy uczniowie z klas 0-VI oraz nauczyciele. Miłego gościa powitała dyrektor szkoły, Pani Małgorzata Pieczyńska. Pani Chrostowska opowiadała o lekcjach religii, które odbywały się w jej domu, a prowadzone były przez księdza Antoniego, o budowie kaplicy w Laskowcu, której ksiądz poświęcił się do tego stopnia, że zrezygnował z możliwości otrzymania nowych butów, chociaż stare były już dziurawe, gdyż jego zdaniem potrzeby kościoła są ważniejsze od jego osobistych. Usłyszeliśmy jak bardzo ksiądz Antoni kochał każdego człowieka i rozumiał jego słabości.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Uczniowie chętnie zadawali gościowi pytania. Interesowały ich upodobania kulinarne księdza, jego zainteresowania, sposób spędzania wolnego czasu. Pani Chrostowska cierpliwie odpowiadała na zadawane przez uczniów pytania. Na zakończenie Pani dyrektor podziękowała naszemu gościowi za przybycie do szkoły i przybliżenie nam sylwetki naszego patrona przeddzień Dnia Patrona, który w tym roku będzie szczególny, gdyż świętować też będziemy 10 rocznicę nadania szkole imienia i otwarcie nowego skrzydła szkoły.

UM

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]