Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Spotkanie z przedstawicielem policji

W dniu dzisiejszym (16 stycznia 2015r.) przybyła do naszej szkoły aspirant Bożena Piersa z Wydziału do Spraw Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, która przeprowadziła pogadanki z uczniami.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Celem wizyty pani aspirant było promowanie wśród najmłodszych programu bezpieczeństwa i profilaktyki. Ze względu na tematykę pogadanek uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy:
- o godzinie 9.00 odbyła się pogadanka z uczniami klas 0 – III
- o godzinie 10.00 odbyła się pogadanka z uczniami klas IV - VI


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Pogadanka z młodszymi dziećmi dotyczyła głównie bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych oraz bezpieczeństwa w ruchu drogowym: zasad poruszania się po ulicach, przechodzenia na drugą stronę ulicy, znaczenia odblasków kiedy poruszmy się po drogach po zmierzchu, konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa w samochodzie.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Rozmowa ze starszymi uczniami oprócz bezpieczeństwa w czasie zabaw zimowych i zasad poruszania się po drogach dotyczyła też bezpieczeństwa „w sieci”, konsekwencji przestępstw popełnianych przez małoletnich.

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Uczniowie z uwagą wysłuchali prelekcji policjantki po czym zadawali liczne pytania. Pani Bożena Piersa wyczerpująco odpowiadał na wszystkie pytania zadawane przez uczniów. Przypomnienie zasad bezpieczeństwa z pewnością przyczyni się do zdrowego i bezpiecznego wypoczynku naszych uczniów podczas zbliżających się ferii zimowych.

UM

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]