Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej


[Rozmiar: 213889 bajtów]

30.10.2014 roku o godzinie 9:00 uczniowie, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście zebrali się na głównym holu w Szkole Podstawowej nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu, aby świętować uroczystość pasowania na ucznia dzieci z klasy pierwszej. Zaproszeni goście usiedli wygodnie na krzesełkach, a pierwszaki odświętnie ubrane ustawiły się przed nimi w półkolu.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Prowadzące uroczystość uczennice z klasy szóstej powitały wszystkich zebranych i zaprosiły do obejrzenia części artystycznej przygotowanej przez wychowawczynię klasy pierwszej panią Joannę Jezior. Dzieci zaczęły śpiewać piosenki i recytować wiersze. Wyszło im to bardzo ładnie. Rodzice robili zdjęcia swoim pociechom i uśmiechali się szeroko z radości.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po występie pierwszaków rozległy się werble i na salę spokojnym krokiem weszli uczniowie niosący sztandar szkoły. Następnie rozpoczęło się ślubowanie. Dzieci ustawiły się w dwóch rzędach naprzeciwko siebie i powtarzały tekst ślubowania, wyciągając prawe ręce z dwoma wyprostowanymi palcami w stronę sztandaru, który stał na środku sceny.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Później pani dyrektor Małgorzata Pieczyńska wzięła ze stolika wielki czerwony ołówek i kładła go po kolei na prawym ramieniu każdego pierwszoklasisty, wypowiadając formułkę: „Pasuję cię na ucznia/uczennicę klasy pierwszej”. Po pasowaniu uczniowie otrzymali dyplomy z rąk pani dyrektor i wychowawczyni, a bardzo dumni ze swych pociech rodzice wręczyli im rożki obfitości.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

O młodszych kolegach i ich wychowawczyni pamiętali także uczniowie klasy drugiej i trzeciej, którzy obdarowali bohaterów uroczystości własnoręcznie wykonanymi laurkami zawierającymi życzenia samych sukcesów w szkole.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Życzenia pierwszakom i ich rodzicom złożył również wójt gminy Rzekuń pan Stanisław Godzina i ksiądz Andrzej Narwojsz.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Obaj panowie, wzruszeni uroczystością, wspominali swoje szkolne lata i moment przyjęcia w poczet braci uczniowskiej. Podkreślali, jak ważną rolę w ich życiu odegrała szkoła i lata spędzone nad książką.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Uroczystość dobiegła końca. Po niej rozpoczęła się tradycyjna sesja zdjęciowa, po której uczniowie klasy pierwszej wraz z rodzicami, panią wychowawczynią , panią dyrektor i zaproszonymi gośćmi udali się do sali na słodki poczęstunek. Zrobili miłą niespodziankę rodzi-com. Dziękując im za pomoc w przygotowaniu uroczystości i obecność w tak ważnej dla nich chwili, podarowali swoim kochanym opiekunom piękne serduszka. Uważam, że była to bardzo wzniosła chwila w życiu uczniów klasy pierwszej i ich rodziców.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Ks. Antoniego Pęksy przyjęci zostali: Dawid Babiński, Rafał Fidura, Jakub Gerwatowski, Rozalia Groda, Natalia Jakacka, Oliwia Kaczmarczyk, Radosław Komor, Jakub Kraska, Piotr Lachowicz, Przemysław Mrozek, Jakub Murach, Patryk Murach, Alicja Rzepa, Bartosz Sęk, Krystian Wielgoliński, Magdalena Wójcicka.

Antonina Bielak,
uczennica klasy VI

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]