Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

[Rozmiar: 213889 bajtów]

W poniedziałek 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. O godzinie 11:40 zajęliśmy miejsca na szkolnym holu i czekaliśmy na przybycie gości. Na uroczystość zostali zaproszeni emerytowani nauczyciele, ksiądz Andrzej Narwojsz z naszej parafii oraz wójt gminy Rzekuń pan Stanisław Godzina.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Jako pierwsza głos zabrała dyrektor naszej szkoły pani Małgorzata Pieczyńska . Serdecznie powitała przybyłych gości i wygłosiła krótkie przemówienie poświęcone edukacji i pracy nauczycieli. Potem nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy szóstej. Inscenizacja była tak śmieszna, że rozbawiła wszystkich zebranych, a szczególnie uczniów klas młodszych. Po krótkiej scence z życia szkoły kilkoro uczniów wyrecytowało wiersze dedykowane nauczycielom, a szkolny chór zaśpiewał kilka wesołych piosenek. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Po części artystycznej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli wszystkim nauczycielom, pracownikom naszej szkoły i gościom kwiaty oraz małe upominki. O święcie pedagogów nie zapomnieli rodzice.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Przewodnicząca Rady Rodziców pani Wioletta Pupek złożyła wszystkim pracownikom szkoły życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej, a przedstawiciele rodziców wręczyli im piękne czerwone róże. Pani dyrektor ponownie zabrała głos, aby wręczyć Nagrody Dyrektora Szkoły.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Wyróżnienia otrzymały: pani Joanna Jezior, Pani Halina Kucharczyk i pani Bożena Rykowska.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Na koniec głos zabrał wójt gminy Rzekuń pan Stanisław Godzina, który dołączył się do życzeń i gratulacji. Po zakończeniu uroczystości uczniowie poszli do domów, a zaproszeni goście w raz z pracownikami szkoły udali się na słodki poczęstunek.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Uroczystość trwała krótko, ale bardzo mi się podobała. Szkoda, że w przyszłym roku nie będę już mogła spotkać swoich wspaniałych nauczycieli w dniu ich święta.

Dominika Misiak
uczennica klasy VI

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]