W poniedziałek 13 października odbyła się w naszej szkole uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. O godzinie 11:40 zajęliśmy miejsca na szkolnym holu i czekaliśmy na przybycie gości. Na uroczystość zostali zaproszeni emerytowani nauczyciele, ksiądz Andrzej Narwojsz z naszej parafii oraz wójt gminy Rzekuń pan Stanisław Godzina.

Jako pierwsza głos zabrała dyrektor naszej szkoły pani Małgorzata Pieczyńska . Serdecznie powitała przybyłych gości i wygłosiła krótkie przemówienie poświęcone edukacji i pracy nauczycieli. Potem nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy szóstej. Inscenizacja była tak śmieszna, że rozbawiła wszystkich zebranych, a szczególnie uczniów klas młodszych. Po krótkiej scence z życia szkoły kilkoro uczniów wyrecytowało wiersze dedykowane nauczycielom, a szkolny chór zaśpiewał kilka wesołych piosenek. Artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Po części artystycznej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli wszystkim nauczycielom, pracownikom naszej szkoły i gościom kwiaty oraz małe upominki. O święcie pedagogów nie zapomnieli rodzice.

Przewodnicząca Rady Rodziców pani Wioletta Pupek złożyła wszystkim pracownikom szkoły życzenia z okazji Święta Edukacji Narodowej, a przedstawiciele rodziców wręczyli im piękne czerwone róże. Pani dyrektor ponownie zabrała głos, aby wręczyć Nagrody Dyrektora Szkoły.

Wyróżnienia otrzymały: pani Joanna Jezior, Pani Halina Kucharczyk i pani Bożena Rykowska.

Na koniec głos zabrał wójt gminy Rzekuń pan Stanisław Godzina, który dołączył się do życzeń i gratulacji. Po zakończeniu uroczystości uczniowie poszli do domów, a zaproszeni goście w raz z pracownikami szkoły udali się na słodki poczęstunek.

Uroczystość trwała krótko, ale bardzo mi się podobała. Szkoda, że w przyszłym roku nie będę już mogła spotkać swoich wspaniałych nauczycieli w dniu ich święta.

Dominika Misiak
uczennica klasy VI