Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

WARTO CZYTAĆ!

[Rozmiar: 213889 bajtów]

9 grudnia 2014 roku odbył się w naszej szkole happening pod hasłem „Warto czytać” przygotowany przez uczniów klasy czwartej. Scenariusz projektu powstał na lekcji języka polskiego. Uczniowie przygotowali plansze z hasłami mającymi przekonać, że czytanie daje wszystkim same korzyści, a co najważniejsze nic nie kosztuje, poza odrobiną chęci i czasu.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Na szkolnym holu czwartoklasiści przygotowali ławki i materace, aby uczestnicy spotkania mogli w komfortowych warunkach posłuchać, co mają im do przekazania autorzy happeningu. Zebranych powitała pani Katarzyna Grzybowska. Przedstawiła cel przygotowanej akcji i zaprosiła na środek przebranych za postacie z książek uczniów klasy czwartej z przygotowanymi przez nich planszami, na których zostały wymienione argumenty wyjaśniające, dlaczego czytanie jest takie ważne. Następnie uczniowie klas I – VI starali się odgadnąć, za kogo przebrali się czwartoklasiści oraz wymienić tytuły książek, w których ci bohaterowie występują. To zadanie okazało się bardzo łatwe.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Niespodzianką dla uczestników happeningu było odczytanie przez panią Annę Próchnicką, mamę Olka z kl. IV, opowiadania napisanego przez Dominika Górskiego, obecnie absolwenta naszej szkoły, pod tytułem „Przyjaciel z lasu”. Wszyscy słuchali opowieści z zaciekawieniem. Na zakończenie spotkania ogłoszony został konkurs pod hasłem „Ty też możesz zostać pisarzem”, mający na celu rozwijanie umiejętności pisarskich uczniów naszej szkoły. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju.


[Rozmiar: 213889 bajtów]
KG

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]