WARTO CZYTAĆ!

9 grudnia 2014 roku odbył się w naszej szkole happening pod hasłem „Warto czytać” przygotowany przez uczniów klasy czwartej. Scenariusz projektu powstał na lekcji języka polskiego. Uczniowie przygotowali plansze z hasłami mającymi przekonać, że czytanie daje wszystkim same korzyści, a co najważniejsze nic nie kosztuje, poza odrobiną chęci i czasu.

Na szkolnym holu czwartoklasiści przygotowali ławki i materace, aby uczestnicy spotkania mogli w komfortowych warunkach posłuchać, co mają im do przekazania autorzy happeningu. Zebranych powitała pani Katarzyna Grzybowska. Przedstawiła cel przygotowanej akcji i zaprosiła na środek przebranych za postacie z książek uczniów klasy czwartej z przygotowanymi przez nich planszami, na których zostały wymienione argumenty wyjaśniające, dlaczego czytanie jest takie ważne. Następnie uczniowie klas I – VI starali się odgadnąć, za kogo przebrali się czwartoklasiści oraz wymienić tytuły książek, w których ci bohaterowie występują. To zadanie okazało się bardzo łatwe.

Niespodzianką dla uczestników happeningu było odczytanie przez panią Annę Próchnicką, mamę Olka z kl. IV, opowiadania napisanego przez Dominika Górskiego, obecnie absolwenta naszej szkoły, pod tytułem „Przyjaciel z lasu”. Wszyscy słuchali opowieści z zaciekawieniem. Na zakończenie spotkania ogłoszony został konkurs pod hasłem „Ty też możesz zostać pisarzem”, mający na celu rozwijanie umiejętności pisarskich uczniów naszej szkoły. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w maju.

KG