WYCIECZKI SZKOLNE

W dniu dzisiejszym nasza szkoła opustoszała. Wszyscy uczniowie udali się bowiem na wycieczki edukacyjne zorganizowane z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsze dzieci z oddziału zerowego udały się do zagrody kurpiowskiej w Kadzidle a uczniowie klas I-VI na wycieczkę edukacyjną do Warszawy.

Pierwszym punktem w programie wycieczki była wizyta w Telewizji Polskiej. Zwiedziliśmy studia telewizyjne, gdzie nagrywane są takie programy jak prognoza pogody, wiadomości sportowe, program muzyczny „Jaka to melodia”, program rozrywkowy „Świat się kręci”, w którym wszyscy uczniowie mieli możliwość zasiąść na miejscu prowadzącej program, Pani Agaty Młynarskiej oraz jej gości.

Następnie przejechaliśmy autokarem do Wilanowa, gdzie podzieleni na dwie grupy zwiedziliśmy to niezwykłe, związane z polską historią miejsce oraz uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej „Z wizytą u króla”. Po wyjściu z Pałacu w Wilanowie udaliśmy się na spacer po pięknym ogrodzie, w którym podziwialiśmy misternie przystrzyżone żywopłoty, kwitnące róże oraz fontanny. W tak upalny dzień i po długim zwiedzaniu woda z fontanny przyniosła ulgę wielu dzieciom.

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki. Uczniowie poznali historię transportu, podziwiali repliki statków, którymi podróżowali Kolumb i Magellan, obejrzeli rowery, motory, samochody i samoloty, którymi dawniej podróżowali ludzie. Wielu uczniów wykazało się przy okazji dużą wiedzą w tym zakresie, na co zwrócił uwagę prowadzący lekcję pracownik muzeum. Powrotna podróż była bardzo wesoła uczniowie śpiewali przez mikrofon piosenki wprawiając w radosny nastrój wszystkich uczestników wycieczki.

UM