Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Księdza Antoniego Pęksy w Laskowcu

Dane teleadresowe firmy
  Menu
Strona główna
Ogłoszenia
Patron szkoły
Historia szkoły
O szkole
Nasze sukcesy
Samorząd Uczniowski
Rada Rodziców
  Dokumenty
Dokumenty szkolne
Dokumenty Sam. Ucz.
Dokumenty Rady Rodz.
Plan lekcji
Zestaw podręczników
  Rekrutacja
Karty zgłoszeń
  Informacje
"Ćwiczyć każdy może"
"Szkoła współpracy"

WYCIECZKI SZKOLNE

[Rozmiar: 213889 bajtów]

W dniu dzisiejszym nasza szkoła opustoszała. Wszyscy uczniowie udali się bowiem na wycieczki edukacyjne zorganizowane z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsze dzieci z oddziału zerowego udały się do zagrody kurpiowskiej w Kadzidle a uczniowie klas I-VI na wycieczkę edukacyjną do Warszawy.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

Pierwszym punktem w programie wycieczki była wizyta w Telewizji Polskiej. Zwiedziliśmy studia telewizyjne, gdzie nagrywane są takie programy jak prognoza pogody, wiadomości sportowe, program muzyczny „Jaka to melodia”, program rozrywkowy „Świat się kręci”, w którym wszyscy uczniowie mieli możliwość zasiąść na miejscu prowadzącej program, Pani Agaty Młynarskiej oraz jej gości.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Następnie przejechaliśmy autokarem do Wilanowa, gdzie podzieleni na dwie grupy zwiedziliśmy to niezwykłe, związane z polską historią miejsce oraz uczestniczyliśmy w lekcji muzealnej „Z wizytą u króla”. Po wyjściu z Pałacu w Wilanowie udaliśmy się na spacer po pięknym ogrodzie, w którym podziwialiśmy misternie przystrzyżone żywopłoty, kwitnące róże oraz fontanny. W tak upalny dzień i po długim zwiedzaniu woda z fontanny przyniosła ulgę wielu dzieciom.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

[Rozmiar: 213889 bajtów]

Kolejnym punktem wycieczki było Muzeum Techniki w Pałacu Kultury i Nauki. Uczniowie poznali historię transportu, podziwiali repliki statków, którymi podróżowali Kolumb i Magellan, obejrzeli rowery, motory, samochody i samoloty, którymi dawniej podróżowali ludzie. Wielu uczniów wykazało się przy okazji dużą wiedzą w tym zakresie, na co zwrócił uwagę prowadzący lekcję pracownik muzeum. Powrotna podróż była bardzo wesoła uczniowie śpiewali przez mikrofon piosenki wprawiając w radosny nastrój wszystkich uczestników wycieczki.


[Rozmiar: 213889 bajtów]

UM

[Rozmiar: 7120 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]
[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]

[Rozmiar: 2984 bajtów]