Sprzątanie świata 2013

Tegoroczna, już 20–ta akcja „SPRZĄTANIA ŚWIATA” przebiegała pod hasłem: „Odkrywamy czystą Polskę”. Każdy z nas w codziennym postępowaniu powinien odpowiedzialnie korzystać ze środowiska i dbać o jak najmniejszy negatywny wpływ na otaczające nas środowisko. Tak więc nasze działania powinny być ukierunkowane na:

• Niezaśmiecanie środowiska
• Ograniczenie ilości odpadów
• Zbieranie elektroodpadów
• Segregowanie odpadów

W naszej szkole akcja sprzątania odbyła się w poniedziałek 23 września 2013 r. Rozpoczęliśmy apelem szkolnym. Poszczególne klasy pod opieką wychowawców pozbierały śmieci w wyznaczonych rejonach.

Wszyscy uczestnicy dobrze wywiązali się z przydzielonych zadań i po ich zakończeniu udali się na ciepłe ziemniaki upieczone w ognisku. Były też grzanki z chleba oraz pieczone kiełbaski.

Akcentem kończącym nasze działania na rzecz środowiska w tym dniu było posadzenie na terenie posesji szkolnej trzech drzewek. Posadziliśmy magnolię, winobluszcz i miłorząb japoński. Mamy nadzieję, że będą one upiększały nasze otoczenie szkoły, służyły celom edukacyjnym, jak również wzbogacały atmosferę w tlen.